1 червня: це цікаво знати

У народі говорили, що з 1 червня «весна потом умивається, чесному народу в пояс кланяється, на літо з-під білої руки дивиться». Існувало багато прикмет, пов’язаних з цим днем, люди 1 червня аналізували природні явища і намагалися передбачити погоду на найближчі дні і місяці. Наприклад, прохолодна погода – прикмета до того, що ще 40 днів тепла не варто чекати. А якщо в цей день ворони сидять, повернувши дзьоби в одну сторону – прикмета того, що сильний вітер буде найближчим часом.

У цей час спостерігається раннє цвітіння червоної конюшини, пізніх сортів смородини і конвалії. Селяни намагалися 1 червня посіяти цвітну капусту, зимову чорну редьку, квасолю, гарбуз. У ґрунті до цього часу закінчувалися заморозки, однак вважалося, що насадження краще закривати на ніч – ще може бути холодно. Саме з червня масово з’являються перші ягоди і гриби, а на полях починає колоситися жито.

За церковним календарем 1 червня вшановують священномучеників Патрикія, єпископа Пруського, і з ним трьох пресвітерів: Акакія, Менандра і Полієна; преподобного Корнилія, чудотворця Комельського; благовірного великого князя Димитрія Донського; преподобного Корнилія, ігумена Палеостровського, Олонецького; благовірного князя Іоана Углицького, в чернецтві Ігнатія, чудотворця Вологодського; преподобного Сергія Шухтомського; мученика Калуфа Єгиптянина; преподобного Іоана, єпископа Готфського.

Іменинники 1 червня:
Анастасія, Дмитро, Іван, Сергій.

1 червня народились:

1902 – Зоя Гайдай – українська оперна співачка (сопрано), педагог. Партії: Тетяна («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Чіо-Чіо-сан («Чіо-Чіо-сан» Дж. Пуччіні), Наталка Полтавка («Наталка Полтавка» М. Лисенка), також виконувала народні пісні і камерні твори.

1966 – В’ячеслав Хурсенко – український співак, композитор, автор-виконавець пісень: «Соколята», «На острові чекання», «Сповідь», «Панує ніч», «Я тебе розлюбив», «Віра, Надія, Любов», «Шалений час», «До рідного дому» та ін.

1 червня відзначають:

  • День захисту дітей.
  • Міжнародний день захисту дітей.
  • Всесвітній день батьків.

Події 1 червня в Україні:

1831 – англійський дослідник Джеймс Кларк Росс виявив місце Північного магнітного полюсу.

1946 – у Бухаресті страчено диктатора Румунії Йона Антонеску.

1980 – почав роботу перший цілодобовий інформаційний канал Cable News Network (CNN).

1996 – Україна перевезла останні ядерні ракети до Росії, ставши без’ядерною державою.

Чи знаєте ви що:

Міжнародний день дітей (International children’s Day) чи  Міжнародний день захисту дітей відзначають у світі від 1 червня 1925 р., коли рішення про це ухвалила Всесвітня конференція з питань безпеки та благополуччя дітей.

У листопаді 1949р. в Парижі  Міжнародна демократична федерація жінок офіційно затвердила  День захисту дітей та зсвідчила неухильне прагнення  боротися за сталий мир у світі як запоруку  щастя і всебічного розвитку майбутніх поколінь.

Організація Об’єднаних Націй оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

Україна офіційно відзначає День захисту дітей від 1998р.

Цього дня світова спільнота відзначає свої досягнення у боротьбі за дотримання прав дитини на життя, свободу, освіту, відпочинок та дозвілля; на захист від насильства та експлуатації, а також окреслює напрями подальшої роботи.

У листопаді 2019-го виповниться 20 років Конвенції ООН про права дітей. Її підписало понад 60 держав, закріпивши таким чином права дитини на рівні  міжнародного права.

Близько  20-25% населення у різних країнах становлять діти.

Захист дітей від голоду, смертельних хвороб, військових конфліктів, насильства, неписьменності, інших небезпек — обов’язок урядів, міжнародних інституцій, громадських організацій.

Кожна доросла людина  має зробити все, щоб діти були щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою, втілювали свої мрії, реалізували себе в житті.

До Міжнародного дня захисту дітей відбуваються різноманітні заходи: екскурсії, конкурси малюнків на асафальті, фестивалі, концерти.

Для фінансової підтримки благодійних проектів, придбання необхідних приладів для дитячих лікарень, лікування дітей проводяться  доброчинні  акції.

День дитини – це також і свято матусь та батьків, дідусів та бабусь. Кожна і кожен з них прагнуть, аби їхнє дитя почувалося щасливим.

Comments

180 Переглядів