11 вересня за церковним календарем – Головосік

11 вересня за церковним календарем православної та греко-католицької церков свято Усікновення Голови святого Пророка Предтечі й Хрестителя Господнього Івана (у народі Головосік).

В цей день в храмах йдуть урочисті служби, в пам’ять про мученицьку смерть Івана Предтечі – пророка, який готував людей до приходу Месії – Ісуса Христа.

У деяких регіонах України це свято називали: Іван Пісний. Але найбільш поширеною назвою була Головосіка. Цього дня заборонялося співати й танцювати. Бо саме за допомогою пісень і танців Іродіада домоглася страти Хрестителя. Цього дня кожен намагався побувати в церкві, а ті, хто мучився головними болями, просили зцілення.

Цього дня дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати, що нагадує собою голову. Взагалі вважається, що цього дня не варто брати у руки гострі речі: ніж, сокиру, пилку. Тобто, все, що нагадує мученицьку смерть святого.

Нагадаємо, що згідно євангельської розповіді, Іван Хреститель був пророком, сучасником Ісуса Христа, і через те, що докоряв одному із іудейських правителів в порушенні Божих заповідей, бо той одружився на жінці свого брата, його ув’язнили. Під час дня народження правителя, якого звали Ірод (не варто плутати з іншим Іродом, який хотів убити маленького Христа), донька його незаконної дружини Саломія танцювала перед гостями. Іроду так сподобався танець, що він запропонував Саломії просити у нього все, що вона забажає. Дівчина попросила голову Івана Хрестителя. І хоча правитель не хотів смерті пророка, але задля гостей, перед якими дав обіцянку, він спасував, через короткий час голову пророка внесли до залу на блюді. Ісус Христос назвав Івана Хрестителя найбільшим з усіх пророків. Ця історія навчає, що один нерозкаянний гріх завжди тягне за собою інший, а також те, що не варто давати легковажні обіцянки і тим більше виконувати їх, якщо вони є злочинними.

Comments

залишити коментар

183 Переглядів