18 лютого: це цікаво знати

Народ – це велика дитина.
Коли не можеш дати дитині нову іграшку, розкажи їй нову казку.

Микола Михальченко

У народі Святу Агафію називали «поминальницею», тому 18 лютого було заведено поминати пращурів. Ще цю святу називали «корівницею», оскільки вона «корів оберігає від хвороб». Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде «дружною», а літо – сухим і спекотним.

За церковним календарем 18 лютого вшановують мученицю Агафію; святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського; мученицю Феодулу і мучеників Елладія, Макарія, Євагрія та Єлецько­Чернігівську, Сицилійську, або Дивногорську, і звану «Віднайдення загиблих» ікони Божої Матері.

Іменинники 18 лютого:
Феодосій, Агафія, Василина, Макар, Антон.

18 лютого народились:

1855 – Лев Симиренко – український селекціонер, помолог. Автор широковідомого сорту яблунь «Ренет Симиренка».

1856 – Софія Русова – українська громадська діячка, педагог. Авторка праць з питань педагогіки, мистецтва. У 1871 р. разом із сестрою відкрили перший у Києві дитячий садочок.

1890 – Володимир Корецький – український вчений-правознавець, один з творців міжнародного господарського права. Автор першого в Україні і колишньому СРСР підручника «Нариси міжнародного приватного права».

1900 – Оксана Петрусенко – українська оперна співачка. Одна з кращих виконавиць українських народних пісень і романсів. Голос Оксани Петрусенко є голосом-символом України того часу.

1952 – Джеймс Мейс – американський історик, політолог. У 1993–2004 роках жив і працював в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні 1932–1933 рр.

Події 18 лютого:

1885 – уперше опубліковані «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена.

1913 – Педро Ласкуран встановив рекорд, пробувши на посаді президента  Мексики одну годину. Він склав присягу, призначив спадкоємця й пішов у відставку.

1930 – американський учений Клайд Томбо виявив 9-ту планету Сонячної системи — Плутон. Повідомлення про це було зроблено 13 березня.

1968 – до складу гурту «Pink Floyd» увійшов Девід Ґілмор, він замінив Сіда Баретта.

1978 – пісня «Hotel California» гурту «Eagles» здобула «Греммі» як «Запис року».

1979 – уперше за багато століть у Сахарі випав сніг.

1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Хорватією та Угандою.

2014 – в Україні почалося протистояння на Майдані Незалежності в Києві, внаслідок якого впродовж 3-х днів загинуло понад 80 осіб.

2015 – Парламент Молдови проголосував за новий уряд на чолі з Кирилом Габурічем.

Чи знаєте ви, що:

18 лютого 1930 р. американський вчений Клод Томбо з обсерваторії Лоувелл (Флегстафф, штат Арізона) відкрив дев’яту, найвіддаленішу планету Сонячної системи, – Плутон.

Її існування вперше було передбачене Персівалем Лоувеллом, котрий в 1928 році теоретично обґрунтував відхилення руху Урана і Нептуна від власних орбіт дією гравітаційного поля невідомого планетарного тіла. Його пошуки завершились успіхом лише через два роки, і після підтвердження результатів Томбо кількома іншими астрономами, 13 березня, в річницю народження Лоувелла і Вільяма Гершеля, відкривача Урану, Томбо повідомив про своє відкриття широку громадськість. Декілька років тому було офіційно визнано, що Плутон не являється планетою.

Comments

324 Переглядів