19 липня: це цікаво знати

Posted by

У народі 19 липня намагалися встати раніше і пройтися босоніж по росі, оскільки вважалося, що роса має цілющі властивості. Вона додає сил, бадьорості, подарує людині міцне здоров’я. У цей день зазвичай варили варення з чорної смородини. Також намагалися 19 липня завершити усі польові роботи, оскільки попереду були дощі, і важливо встигнути закінчити все до настання негоди. Спостерігали за місяцем: «Місяць на небі добре проглядається – буде багатий урожай»; «Місяць здається зеленуватим – в найближчі дні почнуться дощі»; «Місяць здається великим і туманним – можливе похолодання»; «Блискучий і білий місяць – буде холодна погода без опадів».

За церковним календарем 19 липня вшановується пам’ять мученика Ерміі та інших мучеників – п’ятьох учнів, які постраждали за віру в Ісуса Христа. Сам Ермій народився в Афінах і займався проповідуванням християнства. Згодом під час гонінь, організованих щодо віруючих імператором Нумеріаном, був заарештований і убитий.

Іменинники 19 липня:
Антоній, Валентина, Василь, Уляна, Юліана.

19 липня народились:
1893 – Володимир Маяковський – радянський поет українського походження, публіцист, драматург і громадський діяч.
1941 – Василь Чухліб – український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр «Червоні краплини вишень», збірок оповідань та казок для дітей.

Події 19 липня:

64 – в часи правління Нерона спалахнула Велика пожежа в Римі: з 14 кварталів Риму вогонь цілковито знищив 4 і значно пошкодив 7 кварталів.
711 – між вестготами і армією Омейядів відбулася битва при Гвадалете, що закінчилася повною перемогою арабів. Наслідком битви стало падіння держави вестготів, завоювання арабами Піренейського півострова і подальші майже 800 років Реконкісти.
1551 – Карлсбурзьким договором підтверджені права Габсбургів на Королівство Угорщина і Князівство Трансильванія.
1650 – турецький посол Осман-ага в Чигирині уклав військовий союз з Богданом Хмельницьким.
1822 – французький вчений Жозеф Ньєпс зробив першу у світі фотографію.
1870 – почалася французько-прусська війна.
1900 – відкрилося Паризьке метро.
1926 – Катеринослав було перейменовано в Дніпропетровськ.
1959 – початок арештів членів Українського Національного Комітету — дисидентської підпільної організації, що діяла в період 1957—1962 років і ставила за мету підготовку свідомих патріотів для агітаційної націоналістичної праці у Східній Україні.
1969 – Індіра Ганді віддала розпорядження про націоналізацію 14 найбільших індійських банків.
1980 – у Москві відкрились XXII Олімпійські ігри, які бойкотували багато держав світу через вторгнення Радянського Союзу до Афганістану.
1996 – відкрилися XXVI Олімпійські ігри в Атланті (США).

Чи знаєте ви, що:
Цікаві факти про характер Володимира Маяковського.

Маяковський мав суперечливий характер. В юності перебуваючи в тюрмах, він став замкнутим. Крім того, він був дуже чутливим і внаслідок цього схильним до крайнощів в мисленні та вчинках. Про ці риси характеру свідчать деякі факти з його життя.

  • Внаслідок смерті батька від уколу шпилькою у Маяковського з’явилася фобія підхопити якусь хворобу, тому він весь час мав при собі мильницю і постійно мив руки.
  • Поет був дуже добрим і великодушним до літніх людей. Він часто сам знаходив потребують старих, давав їм гроші та при цьому ніколи не називав свого імені.
  • Маяковський дуже любив собак, що говорить про його добром характері. На багатьох фотографіях він зображений з улюбленими собаками і виглядає щасливим від спілкування з ними.
  • Про крайнощі в поведінці наочно свідчить історія, яку розповів відомий художник Рєпін. Йому сподобалися кучеряве каштанове волосся поета, і він запропонував написати його портрет. Незабаром Маяковський прийшов позувати до художника, обрів голову наголо.
  • Володимир Маяковський був завзятим гравцем. Азартні ігри, особливо більярд і карти, були його непереборною пристрастю. Існує навіть версія, що його самогубство пов’язане з програшем в «російську рулетку». Однак точні причини і обставини загибелі знаменитого поета досі залишаються невивченими.