2 червня: це цікаво знати

Щороку 2 червня у народі вшановували Фалалея Теплого або Городника і говорили, що «на Талалея – велика надія», малося на увазі – надія на тепло та врожай овочевих культур. На ялинці з’явилося багато шишок – прикмета того, що буде хороший урожай огірків і аґрусу. До речі, саме в цей період цвіли пізні сорти аґрусу, розпускався жасмин, а в городі робили повторний посів редиски. Також відзначали початок цвітіння глоду і кмину.

День 2 червня, як правило, видавався теплим, люди молилися богам і просили у них рясних дощів, які й допомагали зібрати багатий урожай. І, звичайно, підмічали: «Якщо ллє дощ, то весь місяць буде сухим».

Народні прикмети на 2 червня

  • на ялині багато шишок – буде багатий врожай огірків.
  • якщо качки постійно пірнають, то незабаром почнеться дощ.
  • багато вечірньої роси – до гарної погоди наступного дня.
  • жаби голосно кумкають – до щедрого врожаю огірків.

За церковним календарем 2 червня вшановують пам’ять мучеників Астерія, Олександра і Фалатея, життя яких датоване 284 роком. Ці люди постраждали за віру в Христа – їх піддали жорстоким тортурам і вбили, відрубавши голову. До речі, наймолодшому Фалатею в цей час було 18 років.

Іменинники 2 червня:
Олександр, Олексій, Володимир, Іван, Микита, Тимофій, Сусанна.

2 червня народились:

1807 – Іван Сошенко – український художник, педагог. Друг Т. Шевченка, брав активну участь у його визволенні з кріпацтва. Зі збережених творів відомі: «Портрет бабусі Чалого», «Жіночий портрет», «Хлопчики-рибалки», «Продаж сіна на Дніпрі»; пейзажі; ікони.
1868 – Федір Андерс – інженер-конструктор, конструктор першого в Україні  дирижабля.
1919 – Юрій Тимошенко – сценічний псевдонім Тарапунька – український комедійний артист, майстер скетчу, гуморист, кіноартист. Псевдонім Тарапунька – від річки Тарапуньки в Полтаві, де Ю.Тимошенко провів своє дитинство.
1928 – Леопольд Ященко – композитор, музикознавець-фольклорист, лауреат Шевченківської премії. Засновник і багаторічний керівник (1969–1971, 1984–2016) етнографічного хору «ГОМІН» (м. Київ).

Події 2 червня:

455 – вандали захопили Рим, після чого грабували його протягом двох тижнів.
1537 – спеціальною буллою Папа Римський Павло III визнав індіанців людьми з душами та заборонив перетворення їх на рабів.
1652 – під Батогом козацько-татарські війська під керівництвом Богдана Хмельницького розгромили польську армію на чолі з М. Калиновським.
1842 – побачив світ перший том роману Миколи Гоголя «Мертві душі».
1851 – Штат Мен (США) першим ввів на своїй території «сухий закон».
1857 – Джеймс Ґіббс (James Gibbs) з Вірджинії запатентував однониткову стіжкову швейну машинку.
1859 – на острові Хонсю (Японія) засновано місто Йокогама.
1896 – італієць Ґульєльмо Марконі запатентував радіо.
1892 – у Києві запущений перший в Російській імперії електричний трамвай.
1918 – Німецька імперія та Австро-Угорська імперія юридично визнали владу  гетьмана в Україні.
1924 – американський Конгрес надав громадянство усім американським індіанцям.
1946 – у результаті проведеного в Італії плебісциту ліквідовано монархію й проголошено створення Італійської Республіки.
1953 – коронація Єлизавети II, королеви Великої Британії.
1962 – у місті Новочеркаську (РРФСР) жорстоко придушено демонстрацію робітників, що протестували проти підвищення цін – загинуло 24 людини, поранено 39.
1979 – Папа римський Іван Павло II уперше на посаді відвідав соціалістичну Польщу, свою батьківщину.
2010 – депутати Національної асамблеї Квебеку одностайно прийняли законопроект про визнання Голодомору 1932—1933 рр. геноцидом українського народу та проголосили День пам’яті жертв Голодомору.

Чи знаєте ви що:

Найдавніша людина, за останніми свідченнями науки, з’явилася на сучасній території України приблизно 700–800 тис. років тому. Відкриті нещодавно археологами шари з матеріалами поблизу закарпатського с. Королевого свідчать, що стародавні мешканці цього поселення вже тоді володіли вогнем, займались мисливством, а основною формою суспільної організації було первісне стадо.

Comments

334 Переглядів