2 грудня: це цікаво знати

У народі 2 грудня намагалися передбачити погоду на початок літа. А саме: підмічали, якщо на початку зими йде сильний сніг, то початок літа буде дощовим.

За церковним календарем 2 грудня вшановують пророка Авдія, мученика Варлаама і преподобного Варлаама.

Іменинники 2 грудня:
Іларіони, Варлами, Йосипи, Адріани, Філарети.

2 грудня народились:

1853 – Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський), український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.

1890 – Олександр Шумський, український політичний діяч. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924 – 1927).

2 грудня відзначають:

  • Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Події 2 грудня:

1015 — князь Ярослав Мудрий посів у Києві престол.

1104 — висвячений митрополит Київський Никифор I.

1375 — болгарський монах Кипріян висвячений на митрополита Київського і Литовського.

1697 — у Лондоні відкрито кафедральний собор святого Павла і почалась перша служба.

1804 — Папа Римський Пій VII на урочистій церемонії в соборі Нотр-Дам  проголосив Наполеона Бонапарта Імператором Французьким Наполеоном I.

1805 — під Аустерліцом у Маркграфстві Моравія Наполеон Бонапарт розгромив об’єднану російсько-австрійську армію.

1816 — у Лондоні луддити (борці з верстатами) влаштували масові акти знищення машин і верстатів на підприємствах.

1823 — у посланні до Конгресу президент США Джеймс Монро проголосив принцип політичного невтручання європейських держав у справи Американського континенту («доктрину Монро») — «Америка для американців!».

1848 — 53-річний австрійський цісар Фердинанд I був змушений зректися престолу на користь свого 18-річного племінника Франца Йосифа I.

1852 — президент Французької республіки Луї Наполеон Бонапарт оголосив себе імператором Франції під іменем Наполеон III та заснував Другу французьку імперію.

1863 — завершилося будівництво купола Капітолію у Вашингтоні (США).

1864 — у Херсоні заснували перший у Російській імперії Земський банк взаємного кредиту.

1864 — у Російській імперії проголошено судову реформу: рівність усіх перед законом, незалежність і незмінність суддів, введення суду присяжних для кримінальних злочинів тощо.

1870 — Рим проголошено столицею Королівства Італія.

1896 — у приміщенні Харківського оперного театру) відбувся перший на українських землях публічний кіносеанс.

1901 — американець Кінг К. Жиллетт запатентував безпечну бритву з двостороннім одноразовим лезом — жилетку.

1934 — в СРСР видано офіційну постанову про терор (офіційно — як наслідок вбивства С. Кірова).

1942 — група вчених з університету Чикаго на чолі з Енріко Фермі  продемонструвала керовану ядерну реакцію на першому ядерному реакторі.

1949 — Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції іншими особами (резолюція 317 (IV)). Цей день щороку відзначається як Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

1956 — висадкою з яхти «Гранма» 82-х революціонерів на чолі з Фіделем Кастро  на Кубі розпочалося повстання проти проамериканського режиму Батисти, яке завершилося перемогою після двох років важких боїв.

1960 — на металургійному заводі ім. Леніна в Кривому Розі задули доменну піч «Криворізька-Комсомольська» — тоді найбільшу у світі.

1966 — постановою Ради Міністрів СРСР створено Івано-Франківський інститут нафти та газу.

1969 — між Сієтлом і Нью-Йорком відбувся перший демонстраційний політ реактивного літака Boeing 747, на борту якого перебувала 191 людина.

1971 — утворилася Федерація Об’єднаних Арабських Еміратів (об’єднує 7 князівств).

1975 — проголошено Лаоську Народно-Демократичну Республіку.

1982 — хірурги з університету Юти вперше імплантували постійне штучне  серце пенсіонерові Барні Кларку, з яким той прожив 112 днів.

1983 — на каналі MTV відбулася прем’єра музичного відео під назвою Michael Jackson’s Thriller.

1991 — незалежність України визнали першими Канада і Польща.

1991 — полк зв’язку 13-ї армії (командир — В. Мартиросян) підняв над своїм розташуванням синьо-жовтий прапор.

1998 — колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка заарештовано у Швейцарії за звинуваченням у відмиванні викрадених державних грошей.

1999 — створено Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (з 2009 року установа здобула статус «Національний»).

2001 — одне з найбільших банкрутств у світовій історії: найбільша нафтова корпорація США «Enron» оголосила про своє банкрутство. Розслідування «справи Enron» (топ-менеджери компанії й аудитори займалися приписками) потягло за собою серію корпоративних скандалів у США.

2010 — виконком ФІФА, за попередньою таємною домовленістю (згідно з власним визнанням президента ФІФА З. Блаттера), «проголосував» за надання прав проведення Чемпіонату світу з футболу 2018 Російській Федерації.

Чи знаєте ви, що:

Людина має реліктові органи.

Третя повіка
Саме вона знаходиться у внутрішньому куті ока. Як відомо, це частина, що залишилася від «мигаючої мембрани», що до сьогодні зустрічається у деяких тварин, таких як кури, ящірки та акули.

Волосся на тілі
Близько 3 мільйонів років тому ми були повністю ними вкриті. Але з появою Homo sapiens волосся стало непотрібним.

Синусові пазухи
Єдине, що знають про них медики, так це те, що у нас їх багато. Варіації їх функціонування – від ізолювання очей до зміни тональності нашого голосу.

Аденоїди
Аденоїди «ловлять» бактерії, але також вони схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Найчастіше на собі це відчувають діти. На щастя, з віком вони зменшуються у розмірах, і якщо приносять якісь проблеми, то їх видаляють.

Мигдалини
Також схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Якщо до 30 років вам вдалося їх зберегти, то це майже досягнення.

Куприк
Це кілька зрощених хребців, що залишилися з тих часів, коли у людей були хвости.

Еректор
Коли люди були волохатими, саме завдяки цьому органу волосся ставало дибки. Тепер же, завдяки йому, у нас з’являються мурашки на шкірі.

Зуби мудрості
У давні часи, коли люди споживали м’ясо мамонта і зуби швидко псувалися та випадали, на допомогу приходили зуби мудрості. Сучасні зубні пасти, щітки та нитки зробили їх непотрібними.

Апендицит
Дарвін стверджував, що апендицит брав активну участь у травленні під час перших травоїдних етапів існування людини, однак, після того, як люди стали харчуватися більш легкотравною їжею, необхідність у ньому відпала.

Comments

144 Переглядів