2 жовтня: це цікаво знати

Posted by

У народі 2 жовтня вшановували мученика Трохима і вважали, що прийшла пора забирати вулики з пасіки додому і запаковувати їх на зиму. Від цього дня і до 10 жовтня колись проводили лікування медом. Вранці на голодний шлунок треба було з’їсти ложку меду – це мало вилікувати від усіх хвороб і зміцнити організм на всю довгу зиму.

Народні прикмети та повір’я на 2 жовтня:

  • якщо людина народилася 2 жовтня, то її талісманом є агат;
  • листя 2 жовтня з дерев опадає – пора ставити вулики в пасіки;
  • якщо не пригостити медом жебрака – за прикметами, рік буде нещасливим;
  • вічко потрібно залишити відкритим – тоді зима буде теплою;
  • бджоли льотки щільно заліплюють – прикмета, що буде холод і багато снігу взимку;
  • дме південний вітер – можна чекати хорошого урожаю озимих;
  • категорично заборонено лінуватися і брати в руки гострі колючо-ріжучі предмети;
  • не можна цього дня заздрити й брехати.

За церковним календарем 2 жовтня вшановують мучеників Трохима і Зосима.

Зосима жив приблизно в IV столітті в місті, де було поширено язичництво. Однак згодом, повіривши в Бога, він пішов у пустелю, де жив поряд з небезпечними тваринами. Одного разу Зосиму зустрів правитель Кілікії і вирішив дізнатися, як йому вдається приборкувати тварин. На це Зосима сказав, що в цьому йому допомагає віра, а правитель, який був язичником, розпорядився піддати Зосиму різним мукам, змушуючи його відректися від Бога. Однак з’явився великий лев, який змусив відпустити Зосиму. Але після цього праведник тут же помер.

Трохим також постраждав за віру приблизно в III столітті. В Антіохії проводивлося язичницьке свято, під час якого Трохим разом зі своїм другом Саватиієм стали просити Господа напоумити людей. За це їх схопили, піддали тортурам і стратили.

Іменинники 2 жовтня:
Давид, Костянтин, Ігор, Трохим і Олексій.

2 жовтня народились:

1865 – Денис Січинський – композитор і диригент, перший професор музики в Галичині. Автор опери «Роксоляна», кантат, хорів і солоспівів, пісень для дітей.
1871 – Михайло Іванов – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
1883 – Михайло Жук – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
1891 – Йосип Бокшай – український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин «Озеро в горах», «Синевир», «Полонина Рівна», «Зустріч на полонині».
1906 – Іван Багряний (Лозов’ягін) – український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч.
1943 – Богдан Стельмах – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.

2 жовтня відзначають:

  • Всесвітній день стомованих хворих.
  • День міста Запоріжжя.
  • День міста Чернівці.
  • Міжнародний день ненасильства.
  • Міжнародний день соціального педагога.

Події 2 жовтня:

1535 – французький дослідник Жак Картьє висадився в Хочелазі, назвавши це місце Монреаль.
1552 – взяття московськими військами Івана Грозного Казані, анексія Казанського ханства Московським царством.
1738 – у Переяславі Єпископом Переяславським Арсентієм Берло відкрито вищий навчальний заклад — Переяславський колегіум.
1836 – Чарлз Дарвін повернувся з навколосвітньої подорожі на кораблі «Бігль», що тривала майже п’ять років і привела до створення його теорії еволюції.
1870 – Рим став столицею об’єднаного Королівства Італія.
1918 – Гетьман України Павло Скоропадський розпочав формування української національної гвардії.
1936 – в СРСР максимальний термін ув’язнення підвищено з 10 до 25 років.
1946 – відбулася прем’єра першої «мильної опери» «Далекий пагорб».
1990 – представники Студентського Братства Львова та Української студентської спілки (УСС) розпочали політичне голодування на площі Жовтневої революції  (зараз Майдан Незалежності) у Києві.

Чи знаєте ви, що:

Кольори довколишньої дійсності неабияк впливають на людину. На нас впливає колір стін наших квартир, колір одежі та предметів інтер’єру, кольорові поєднання на вулицях та на роботі.

Прогресивні лікарі навіть успішно зцілюють пацієнтів проводячи сеанси кольоротерапії. Але як саме той чи інший колір вливає на нас?

Якщо вам холодно, ви мляві та втомлені – оточіть себе речами червоного кольору, адже він збуджує нервову систему, робить людину активнішою та зігріває. Але будьте обережні з червоним, якщо ви запальна та дещо агресивна особистість, адже червоний може спровокувати напади гніву.

Помаранчевий колір також має зігріваючу та активізуючи дію, але в дещо м’якшій формі, аніж червоний. Він неабияк підіймає настрій та виводить з депресії, а жовтий дарує відчуття щастя та відкритості до світу.

Зелений – колір гармонії, має заспокійливий вплив на людську психіку, так як і блакитний. Але будьте обережні з насичено синім кольором – він здатний провокувати напади депресії, робить людину кволою та безініціативною. Тривалий контакт з чорним також здатен зробити з вас похмуру та неприязну особу