21 березня: це цікаво знати

21 березня 2020 року всі відзначають день весняного рівнодення, також його називають — весняний сонцеворот. Цей день вважають справжнім початком весняного періоду. Цей день народ також називав Вербоносицею.

У народі 21 березня, на Вербоносицю, намагалися наламати якомога більше гілок верби та розвісити їх в будинку. Вважалося, що це приносить чистоту, красу, здоров’я. Якщо гілку верби поставити на столі вдома, то вона вижене всі труднощі та скорботи з дому, принесе щастя сім’ї. Промовляли: «Кого вербою б’ють, у того тіло буде легким», тобто хвороб не буде. А от самому садити вербу у дворі власного будинку – до смерті.

У цей день не радили починати серйозні справи, оскільки успіху не буде. Також не будували плани на майбутнє – швидше за все, їм не судилося збутися.

За церковним календарем 21 березня вшановують преподобного Феофілакта, сповідника, єпископа Нікомидійського; преподобних Лазаря і Афанасія Мурманських, Олонецьких; апостола Єрма; священномученика Феодорита, пресвітера Антіохійського; преподобного Дометія та Курську ікону Божої Матері «Знамення».

Іменинники 21 березня:
Опанас, Ярема, Феодосій, Лазар.

21 березня народились:

1839 – Модест Мусоргський – російський композитор. На українську тему написав оперу «Сорочинський ярмарок»; першим із російських композиторів звернувся до творчості Т. Шевченка – на тексти фрагментів із поеми «Гайдамаки» написав пісні «Гопак» та «На Дніпрі».

1870 – Олександр Лотоцький (Білоусенко) – український письменник, науковець, державний діяч, активний захисник української мови й письменства. Укладач читанок-хрестоматій; автор казок, оповідань за фольклорними мотивами.

1873 – Яків Гандзюк – видатний український військовий діяч, генерал-майор. Одним із перших на Південно-Західному фронті українізував російську дивізію, яка ввійшла до складу Першого українського корпусу генерал-лейтенанта П.Скоропадського.

1884 – Олексій Шовкуненко – український живописець майстер пейзажу і портрета, педагог. Автор картин «Дніпробуд», «Одеський суднобудівний завод», «Осінні квіти», «Конча-Заспа», портрети В.Заболотного, М.Рильського,  С.Ковпака, М.Лисенка.

21 березня відзначають:

 • Всесвітній день поезії.
 • Міжнародний день лісів.
 • Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації.
 • Всесвітній день домашнього господарства.
 • Міжнародний день людини з синдромом Дауна.
 • Міжнародний день лялькаря.

Події 21 березня:

1884 – у Франції легалізували профспілки.

1918 – більшовицький уряд України евакуювався з Катеринослава до Таганрога.

1921 – продрозкладку в РСФРР замінено натуральним податком.

1939 – Німеччина пред’явила Польщі ультиматум про передачу Данцига (Гданськ).

1945 – у ході англійського авіанальоту на центр Копенгагена загинули 133 мирних жителів, у тому числі 86 школярів (найбільша трагедія Данії в ході війни).

1961 – дала нафту перша свердловина в Західному Сибіру.

1961 – відбувся перший концерт групи The Beatles (Ліверпуль, The Cavern Club).

1963 – через дорожнечу обслуговування закривається Алькатрас, в’язниця максимальної безпеки в бухті Сан-Франциско, США. Через десять років її відкрили для туристів як частину музейного комплексу “Golden Gate”.

1918 – більшовицький уряд України було евакуйовано з Катеринослава до Таганрогу.

1927 – у Києві виходить перший номер української «Літературної газети».

Чи знаєте ви, що:

 • У Вавилоні 4000 років тому існував звичай, за яким батько нареченої протягом місяця після весілля поїв зятя медовим пивом. Саме тому перший місяць після весілля почали називати медовим.
 • Ассірійські написи двохтисячного року до нашої ери стверджують, що у Ноєвому ковчезі зберігалося і пиво.
 • Найбільшим у світі пивним фестивалем визнаний Октоберфест.
 • Горілка – найчистіший напій у світі. Чим краще вона очищена, тим більше токсична. Вона швидше інших алкогольних напоїв викликає залежність. Не зігріває. За пів години після прийому 50 грамів горілки у людини загострюються розумові здібності, однак притупляється реакція та точність рухів. Існує музей горілки у Санкт-Петербурзі.
 • Більшість вин з віком псуються.
 • Мускат у перекладі з італійської перекладається, як «вино з мухами».
 • Кращі сорти портвейну до цього часу виготовляються з виноградного соку, який отримують топтанням голих ніг у бочці з виноградом.

Comments

353 Переглядів