25 лютого день народження Лесі Українки

Сьогодні виповнюється 148 років від дня народження геніальної української поетеси та активної громадської діячки Лесі Українки.

Леся Українка, справжнє ім’я якої Лариса Косач-Квітка, народилася 25 лютого 1871 року на Волині, у місті Новоград-Волинський.

Її мати, Олена Пчілка, була відомою письменницею, а сама Леся змалку цікавилась світом літератури й творчості.

Вона писала у найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Також працювала у фольклористиці (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.

Відома Леся Українка завдяки збіркам віршів «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поемам «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драмам « Бояриня «(1913), «Кассандра» (1903-07), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) тощо.

…У багатьох її віршах часто повторюються два слова: “крила” і “пісня”. Може бути, від того, що найдужчою мрією її завжди було злетіти, переборюючи окови слабкого тіла, а рядки її віршів, наповнені м’якими і сумними наспівами рідної землі, де б вона не знаходилася: під жарким сонцем Єгипту, чи сірим і дощовим небом Німеччини чи на березі Середземного моря в Греції…

Леся Українка по природі була дуже скромною людиною і свої ліричні вірші для публікацій відбирала особливо ретельно. Багато чого з написаного за її життя так і не побачило світ, а академічні видання 60 – років двадцятого сторіччя давно позабуті: Лише в її чудових драмах і поемах ми бачимо найяскравіші відблиски – відгоміння жагучої, поетичної натури, здатної на глибоке, самовіддане почуття.

Comments

252 Переглядів