26 червня: це цікаво знати

26 червня у народі колись називали на честь Килини та вважали, що з цього часу починають лютувати ґедзі, сліпаки, комарі й інші комахи, що п’ють кров тварин та людей.

Щодо погоди, то підмічали, якщо комахи збираються у хмарки й літають по колу – до гарної погоди.

За церковним календарем 26 червня вшановують пам’ять святої мучениці Акилини. Підліток Акилина жила в третьому столітті і ще в дитинстві звернулася до віри Христової. Своїх подруг вона також намагалася наставити на шлях істинний, за що була страчена. Мучителі не взяли до уваги навіть вік Килини: на момент загибелі їй було всього 12 років.

Іменинники 26 червня:
Ганна, Арсен, Онуфрій, Петро.

26 червня народились:

1810 – Василь Тарновський (старший) – український етнограф, історик права, громадський діяч, меценат. Переконаний противник кріпацтва, активний учасник підготовки селянської реформи 1861 р.
1909 – Євген Федоров – астроном, директор Головної астрономічної обсерваторії АН УРСР, президент Комісії для вивчення руху полюсів Землі Міжнародного астрономічного союзу. Досліджував обертання Землі, рух полюсів Землі.

26 червня відзначають:

  • День національного прапора кримських татар.
  • Міжнародний день на підтримку жертв катувань.
  • Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.

Події 26 червня:

1886 – французький хімік Анрі Муассан вперше отримав чистий фтор.
1906 – стартували перші в історії автомобільні перегони Гран-Прі Франції.
1919 – вийшов перший номер газети «Нью-Йорк Дейлі Ньюз».
1919 – створено комсомол України.
1925 – прем’єра в Голлівуді фільму Чарлі Чапліна «Золота лихоманка».
1940 – радянський уряд передав румунському посланцю в Москві заяву з вимогою передачі Бессарабії Радянському Союзу. Цей ультиматум Королівство Румунія прийняла 28 червня.
1940 – у Радянському Союзі введено восьмигодинний робочий день, семиденний робочий тиждень і кримінальну відповідальність за запізнення на роботу на  понад 21 хвилину.
1941 – загинув 34-річний льотчик, капітан Микола Гастелло, котрий спрямував свій підбитий літак на німецьку танкову колону. Посмертно нагороджений зіркою  Героя Радянського Союзу.
1945 – у СРСР введено звання Генералісимус Радянського Союзу. Наступного дня першим і єдиним володарем став Йосип Сталін.
1945 – на конференції в Сан-Франциско представники 50 держав підписали Статут Організації Об’єднаних Націй.
1960 – проголошено незалежність Мадагаскару.
2006 – у Кельні відбувся матч 1/8 фіналу Чемпіонату світу з футболу Україна – Швейцарія в якому в серії післяматчевих пенальті з рахунком 3:0 перемогла збірна України.

Чи знаєте ви що:

Нещодавні дослідження вчених довели, що у людей, які проходять приблизно 9–10 км на тиждень, набагато рідше за інших виникають проблеми з мозком, а отже і з здоров’ям загалом.

У літніх людей, у яких проявляються симптоми забудькуватості, розвиток хвороби сповільнюється, якщо вони проходять пішки хоча б 8 км за тиждень.

Дослідження, що тривали протягом 10 років за участю 400 осіб, показали, що ходіння – це ідеальна вправа не лише для того, щоб уникати серцевих захворювань та хвороби Альцгеймера.

Об’єм мозку також залежить від фізичної активності. Цирус Раджі, доктор із відділення радіології в університеті Пітсбурга, заявив, що «для мозку об’єм – це ознака життя. Якщо його об’єм скорочується, це означає, що гинуть його клітини, а отже погіршується загальний стан здоров’я людини».

Отже, для того, щоб захистити свій мозок від погіршення пізнавальних функцій, треба ходити щодня і не менше 8 км на тиждень.

Comments

275 Переглядів