26 травня: це цікаво знати

У народі 26 травня називалося Глікерії (Лікерії)-комарниці. І старі люди казали, що саме з цього часу ночі вже стають паркими, а відтак починають з’являтися комарі. Залишилося навіть прислів’я: «Ликерія прилетіла й припала до тіла». За поведінкою цих комах визначали погоду: «Якщо під вечір з’явилося багато комарів і вони аж занадто сердиті, то назавтра буде дощ».

За церковним календарем, 26 травня вшановують мученицю Гликерію Новгородської. Відомо, що вона була дочкою міського старости та померла молодою. Її стали почитати в середині 16 століття, коли біля її нетлінного тіла почали відбуватися зцілення.

Іменинники 26 травня:
Гликерія, Олександр, Макар, Ярина.

26 травня народились:

1053 – Володимир Мономах – Великий князь київський, князь чернігівський і переяславський.

1901 – Борис Грабовський – видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої у світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.

1957 – Богдан Бенюк – український актор.

Події 26 травня:

1093 – в день Вознесіння половці розбили руське військо в битві на річці Стугна.

1648 – битва під Корсунем між військами Речі Посполитої й українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками в ході Національно-визвольної війни 1648–1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).

1895 – під час архиєрейської візитації Білого Каменю митрополит Сильвестр (Сембратович) освятив наріжний камінь під нову муровану церкву (храм освячено у 1901 митпрополитом Андреєм Шептицьким.

1924 – розпочалися регулярні польоти пасажирських літаків в Україні.

1938 – у місті Вольфсбург Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь під новобудову першого заводу «Фольксваген».

1953 – почалося Норильське повстання політв’язнів.

1972 – у Москві підписано радянсько-американський договір про обмеження стратегічних озброєнь (ОСВ-1).

1995 – урочисто знято кордони між Росією й Білоруссю.

2014 – відбувся перший бій за Донецький аеропорт, українські війська вибили проросійських бойовиків з обох терміналів аеропорту.

Чи знаєте ви, що:

Сміх допомагає при діабеті, серцевих хворобах і пухлинах. Він приносить стільки ж користі для здоров’я, як пробіжка парком, вважають науковці.

Під час дослідження, результати якого було представлено на Експериментальній біологічній конференції, добровольцям пропонували протягом 20 хвилин дивитися комедії. По закінченні перегляду у людей спостерігалось зниження рівня гормонів стресу, кров’яного тиску та холестерину.

Навіть саме очікування добрячого реготу корисне для здоров’я, бо готуючись до перегляду комедії, людина одержує добрячу порцію ендорфінів, що і сприяють позитивним процесам в організмі.

Дослідник Берк ще в середині 1990-х виявив, що сміх також сприяє утворенню, так званих «природних убивць» – лімфоцитів, які виробляються організмом для боротьби з пухлинами.

Comments

321 Переглядів