27 квітня: це цікаво знати

27 квітня у народі колись називали Мартиновим днем, «лисогоном», або «святом ворон». У цей час лисиці переселяються зі старих нір у нові: «На Мартина на лисиць нападає куряча сліпота», чим користувалися мисливці. У цей день помічають, що ворон купає своїх дітей та відпускає їх на окреме сімейне життя.

У народі вірили, що Мартин дає початок першим грозам. Помічали, що з цього дня пара ворон стрімко друг над другом літає, то на спину перевертаючись, то ніби каменем на землю падаючи. На високому дереві ворони починають гніздо вити. У спорудженні гнізда беруть участь обидва члени сім’ї. Дорослі ворони живуть постійною парою все життя. Вони щорічно гніздяться в одній місцевості. Щороку споруджують нове гніздо, іноді матеріали використовують зі старого.

Народні прикмети та повір’я на 27 квітня

  • ранній зліт бджіл обіцяє червону весну.
  • багато соку з берези тече – до пізньої осені.
  • якщо верба зацвіла і прилетіли ластівки та стрижі, то прийшла пора саджанці в садах висаджувати.
  • побачити в цей день в небі самотнього журавля – до удачі, пару – до весілля, зграю – до приїзду бажаних гостей.
  • сни з 26 на 27 квітня дуже важливі. Тому постарайтеся пригадати все, що вам приснилося, до найдрібніших деталей. Сновидіння, побачене вдень 27 квітня, віще. Уві сні ви бачили свого ворога.

Іменинники 27 квітня:
Мартин, Остап, Антон, Іван.

27 квітня народились:

1816 – Олександр Беретті – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Учасник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України.

Події 27 квітня:

1509 – папа Римський Юліан II відлучив від церкви Венецію.

1521 – на філіппінському острові Мактан у сутичці з тубільцями загинув 41-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан. Першу навколосвітню експедицію, три чверті якої вже було здійснено, закінчив його заступник Хуан Себастьян Елькано.

1565 – на Філіппінах засновано перше іспанське поселення — місто Себу.

1644 – вперше в Канаді висадили пшеницю.

1667 – вже давно невидющий англійський поет Джон Мілтон продав за 10  фунтів права на написану ним того року поему «Втрачений рай», яка згодом визнана найкращою в його творчості.

1746 – у битві біля Каллоден-Мора шотландські повстанці під керівництвом претендента на англійський престол Карла Едуарда Стюарта були розбиті англійськими військами, на чолі яких стояв Вільям Август, брат англійського короля Георга II. Це було останнє повстання католиків, що зберегли вірність династії Стюартів, проти Ганноверської династії, яка правила Великою Британією з 1714 року.

1773 – англійський парламент прийняв «чайний акт», який дозволив Ост-Індійській компанії, що перебувала на межі банкрутства ввезти в північноамериканські колонії фактично безмитно півмільйона фунтів чаю. Це значно погіршувало становище місцевих гуртових купців, вело до монополії компанії на американському ринку і викликало акції протесту колоністів. Після прийнятих Великою Британією жорстоких заходів у відповідь вибухнула війна за незалежність.

1828 – відкрився Лондонський зоосад

1865 – через декілька днів після закінчення громадянської війни поблизу Мемфіса на Міссісіпі вибухнув пароплав «Султанша», на борту якого знаходилось близько 2100 пасажирів. 1700 з них, в основному ветеранів армії Півночі, що повертались додому з полону, загинули. Це найбільша аварія в історії судноплавства в США.

1865 – Езра Корнелл і Ендрю Діксон Уайт заснували в Ітаці (штат Нью-Йорк) університет. Заняття в ньому розпочались через три з половиною роки, а сьогодні в Корнельському університеті навчаються майже 20 тисяч студентів

1905 — Маніфест Миколи II «Об укреплении начал веротерпимости».

1906 – почала діяти I Державна Дума Російської імперії.

1906 – (21 травня) в Санкт-Петербурзі вийшов перший номер газети  «Український вісник».

1918 – декрет ВЦВК РРФСР про скасування права успадкування (діяв до 22 травня  1922 року).

1925 – постанова Ради Народних Комісарів СРСР «про прописку громадян в міських поселеннях».

1938 – заарештовано фізика Льва Давидовича Ландау.

1940 – за наказом Генриха Гіммлера поблизу Кракова (Польща) створено  концентраційний табір Аушвіц. Він став першим концтабором, призначеним для масового знищення людей.

1956 – відомий боксер Роккі Марчіано, чемпіон світу у надважкій ваговій категорії, залишив професійний ринг. За час своїх виступів він провів 49 боїв і в усіх отримав перемоги (43 нокаутом). Титул чемпіона світу він захищав шість разів, причому три рази — у боях з попередніми чемпіонами.

1959 – організація науково-дослідної станції «Північний полюс-8» під керівництвом В. М. Рогачова, М. І. Блінова та І. П. Романова.

1959 – СРСР і Єгипет уклали договір про будівництво Асуанської греблі

1963 – лідер кубинської революції Фідель Кастро Рус прибув з першим візитом до Москви. У ході візиту, що тривав понад місяць, Кастро задекларував приналежність Куби до світового соціалістичного табору і підписав угоди по товарообміну з СРСР на умовах довготривалого пільгового кредиту.

1965 – у США запатентовані підгузки «Памперс».

1966 – у Ватикані зустрілись папа римський Павло VI та міністр зовнішніх справ СРСР Андрій Громико.

1978 – в Афганістані відбувся військовий переворот — убито президента  М.Дауда. Новим керівником країни став Нур Мухаммед Таракі, котрий проголосив створення Демократичної Республіки Афганістан і згодом підписав з Радянським Союзом договір про взаємодопомогу.

1981 – компанія «Xerox» анонсувала вихід інформаційної системи «STAR 8010», першого масового комп’ютера з мишкою і графічним інтерфейсом. Система мала 385 КБ оперативної пам’яті, вінчестер на 40 Мбайт, комплектувалась монітором і могла працювати в локальних мережах

1992 – рада керівників Міжнародного валютного фонду проголосувала за прийняття України до складу МВФ.

1993 – у Сингапурі вперше після 1949 року відбулась зустріч представників Китайської Народної Республіки та Китайської Республіки (Тайвань) на вищому рівні.

1995 – день заснування Державного казначейства (скарбниці) України.

1995 – Верховна Рада України затвердила першу державну нагороду України – орден Богдана Хмельницького.

2001 – прем’єр-міністр України Віктор Ющенко подав у відставку

2005 – свій перший політ здійснив авіалайнер «Airbus A380»

2010 – всупереч неоднозначному сприйняттю народом, Верховна Рада України ратифікувала домовленість про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 року в обмін на знижку ціни на газ.

2012 – вибухи в Дніпропетровську — серія терористичних актів, що стались у центрі Дніпропетровська.

Чи знаєте ви, що:

Для внутрішнього оформлення Володимирського собору в Києві першим запропонував свої ескізи Михайло Врубель. Проте, його бачення декору храму не було прийнято. І тоді за справу взявся Віктор Васнєцов. Перш ніж почати роботу, художник підписав контракт, який зобов’язав його і його помічників виконати завдання протягом двох років з дня підписання договору. Однак, на роботу пішло аж 11 років. За весь цей час Васнєцов розписав понад 2 тисячі квадратних метрів.

Але найвідомішим його творінням стало зображення Богоматері з немовлям у центральній частині вівтаря. Існує легенда, що, коли одного разу вранці Васнєцов увійшов до храму, то на стіні було чітко видно обриси Божої Матері з немовлям. Художник стрімголов кинувся обводити фарбами картину. Пізніше його творіння мистецтвознавці назвали Васнєцовською Божою Матір’ю, бо художник зміг передати в образі Цариці Небесної божественне начало та людські чесноти.

Comments

335 Переглядів