27 серпня: це цікаво знати

Posted by

27 серпня у народі отримало назву Михея-тиховія і прийнято було в цей день спостерігати за вітром. Наші пращури помітили, якщо 27 серпня тихий вітер, то осінь буде ясною. А ось якщо Михей з бурею – до непогожого вересня. Також спостерігали за журавлями: якщо вони в цей день відлітають до теплих країв, то до середини жовтня мороз буде, а якщо ні – то зима пізніше прийде.

Відомо, що в цей день дули досить сильні вітри, за якими люди судили про погоду на наступні дні. На полях 27 серпня можна було сіяти озимину. За астрономічним календарем це був початок осені. З дерев починає облітати листя, а повітря з кожним днем стає все прохолодніше. Зате починається пора весіль. Грають весілля і кажуть, що Міхєєв день – це остання можливість в цьому році засвататися до вподобаної дівчини.

27 серпня не можна лінуватися, щоб не накликати на себе біду. А якщо хтось запропонує вам товар, не варто відмовлятися. Все, що ви купите сьогодні, за повір’ям, принесе хоча б трохи удачі.

За церковним календарем

27 серпня вшановують пам’ять святого пророка Міхея, який, згідно запевненнями вчених, жив у VIII столітті до нашої ери на території Іудеї. Вважається, що Міхей став автором пророчої книги і основоположником тенденції спрощувати іудаїзм і його суть. Головне завдання для віруючого Міхей бачив у смиренні, слухняності і здійсненні добрих вчинків. До слова, саме Міхей одним з перших став говорити про прихід Ісуса Христа на землю.

Завершується 27 серпня Успенський піст – настає пора М’ясоїда.

Народні прикмети на погоду на 27 серпня

  • тихий вітер в саду – суха осінь в лісі.
  • якщо журавлі полетіли в теплі краї, то до середини жовтня мороз вдарить, якщо ні, то зима пізніше настане.
  • якщо дме сильний вітер, то вересень дощовим буде.
  • якщо день безвітряний, то у вересні практично не буде опадів.
  • сильний вітер після довгого затишшя – до дощу.
  • ранкова зоря яскраво-червоного кольору – до сильного вітру.
  • якщо цей день випадає на молодика, то через тиждень погода може кардинально змінитися.

Іменинники 27 серпня:
Михей, Аркадій, Федот, Олімпіада, Маркел.

27 серпня народились:

1902 – Юрій Яновський – український письменник. Автор роману «Вершники».
1856 – Іван Франко – український письменник, поет, вчений, публіцист, перекладач, громадський та політичний діяч. Автор збірок поезій «З вершин і низин», «Зів’яле листя», «Мій Ізмарагд», «Із днів журби», поеми «Мойсей», роману «Борислав сміється», повісті «Захар Беркут», драми «Украдене щастя», дитячих творів «Коли ще звірі говорили», «Лис Микита», «Абу-Касимові капці» та ін.
1941 – Богдан Ступка – український актор. Зіграв понад 100 ролей у кіно, понад 50 – у театрі. Народний артист СРСР. Герой України.

Події 27 серпня:

1672 – об’єднана українсько-османсько-татарська армія, яку очолювали гетьман Петро Дорошенко, османський сулан Мухаммед IV і кримський хан Селім-Гірей, здобула фортецю Кам’янець (Кам’янець-Подільський) і вирушила на Галичину.
1689 – підписання першого московсько-китайського договору (Нерчинський договір).
1783 – перший політ шарльєра – аеростата з оболонками, наповненими воднем.
1813 – Дрезденська битва, перемога Наполеона над союзною російсько-пруссько-австрійською армією.
1831 – Варшава капітулювала військам фельдмаршала Паскевича, фактично поклавши край Листопадовому повстанню 1831 року.
1859 – свердловина, пробурена Едвіном Дрейком у штаті Пенсильванія, дала першу нафту. Це була перша нафтова свердловина, технологія буріння якої знайшла широке розповсюдження. Цей день вважають початком «нафтової ери».
1898 – засновано Київський політехнічний інститут.
1913 – о 18 годині 10 хвилин Нестеров на літаку «Ньєпор»-IV піднявся над київським Сирецьким військовим літовищем і на висоті 600 метрів уперше в світі здійснив знамениту «мертву петлю», що згодом стала називатися «петлею Нестерова».
1916 – Королівство Румунія оголосило війну Австро-Угорщині.
1919 – під час наступу на Київ Армія УНР звільнила Житомир, Білу Церкву та Васильків.
1929 – у СРСР уведена «непрерывка»: був ліквідований семиденний тиждень, замість її уведена п’ятиденка – 5 робочих днів, один вихідний.
1934 – ухвалено постанову про заборону знищення лісу в 50-кілометровій зоні навколо Києва.
1938 – в Римі відбувся Другий Великий Збір Українських Націоналістів, який офіційно затвердив Андрія Мельника на посаді голови Проводу Українських Націоналістів (лідера ОУН).
1939 – відбувся перший у світі політ реактивного літака. Це був He-178 німецького авіаконструктора Ернста Гайнкеля.
1955 – вийшло перше видання Книги рекордів Гіннеса.
1957 – проведені перші випробування радянської балістичної ракети Р-7.
1959 – у СРСР прийнята постанова про нагородження випускників шкіл медалями.
1977 – на Чорнобильській АЕС запустили в дію 1-й енергоблок.
1991 – проголошення незалежності Молдови.
1992 – прем’єр-міністри Чехії та Словаччини – Вацлав Клаус та Владимир Мечіар – досягли угоди, згідно з якою з 1 січня 1993 Чехословаччина перестала існувати як єдина держава.
2007 – ухвалено Відозву української інтелігенції з приводу спорудження пам’ятників російській імператриці Катерині.

Чи знаєте ви, що:

Жодна жінка, яка мала стосунки з Франком, не була щасливою. Перше кохання поета, з якою він так і не зміг побратися, Ольга Рошкевич не любила свого чоловіка і вважала себе дуже нещасливою. Вона рано овдовіла. Доживаючи віку у родині сестри Михайлини, зачинилася від світу – ні до кого не ходила, не хотіла нікого у себе приймати, а тільки сиділа і перечитувала листи Франка, що їх просила рідних покласти, коли помре, їй у домовину.

Інші жінки подекуди мали ще трагічнішу долю. Вони втрачали розум, хворіли на невиліковних хвороби та рано помирали, або залишалися на все життя самотніми. І все ж найбільше дісталося дружині поета Ользі Хоружинській. Вона народилася у шляхетній не бідній родини. За плечима було навчання в Інституті шляхетних дівчат, студіювання на Вищих жіночих курсах. Зрозуміло, що її рідні не хотіли приймати «задріпаного Франка, якого у Галичині всіляко ігнорують, не пускають у сфери, в яких вона звикла жити. Бідака, який бореться з життям направо і наліво». Однак Ольга вирішила, що вона – саме та, хто врятує Франка від дурного і жорстокого світу…

І після заміжжя залишилася майже самотньою. Навіть ті, хто вважався друзями поета, мали щодо Ольги упередження і докоряли їй, що вона робить щось не так. Вона ж просто намагалася вижити, борсаючись у жахливій бідності. А тут ще й безкінечне шепотіння за спиною. І вона не витримала. Почалися психічні розлади. А після того, як камінь, кинутий у Франка, потрапив у голову сина Андрія і вбив його – Ольга перестала розуміти цей світ. На похороні чоловіка вона не була. Вийшла з лікарні тільки у 1919 році і померла самотньою – попри те, що мала  дітей.

Цікавий факт. Чимало з наближених до Івана Франка жінок, читаючи його поезію, уявляли його як Аполлона та обов’язково як брюнета з голубими очима. А коли бачили вперше, то дуже розчаровувалися. І лише з часом прив’язувалися до нього надовго.