27 жовтня: це цікаво знати

У народі 27 жовтня відзначали осіннє Свято Місяця, і за його появою та грою передбачали погоду на наступні чотири тижні. Так, якщо молодик з’явився у дощовий день, то дощовим мав бути весь наступний місяць і навпаки, якщо він з’явився в ясну погоду – наступні чотири тижні мали бути сухими та холодними.

А ще цього дня колись вшановували Параскеву і говорили, що на Параскеву не буває сухо. Також вона вважалася покровителькою жіночої роботи.

За церковним календарем 27 жовтня вшановують  пам’ять Параскеви Сербської. Це християнська свята, яка прославилася своїм аскетизмом.

У східних слов’ян свята Параскева тісно пов’язана з давнім язичницьким образом богині Мокоші. Її шанували як хранительку жіночих традицій, цілительку хвороб, заступницю вaгітних і породіль, а також господиню земної вологи.

Параскева шанується як покровителька всякої жіночої зимової роботи, а тому має й інші назви: Льоняниха, Трепальниця. Саме від цього дня жінки бралися до зимових видів роботи: прядіння, тіпання льону, шиття, вишивання.

Іменинники 27 жовтня:
Назар, Микола і Параскева.

27 жовтня народились:

1745 – Максим Березовський – український композитор, диригент, співак. Класик європейської музики, засновник хорового співу.
У 2005 році на фасаді Болонської музичної академії встановлено меморіальну дошку на честь українського композитора Максима Березовського. Після В.А. Моцарта, Березовський став другим композитором-чужинцем, пам’ять якого вшанована в такий спосіб у всесвітньо відомому центрі культури та мистецтва – Болонській академії.
1919 – Іван Лисяк-Рудницький – український історик і публіцист.
1924 – Леонід Павленко – лікар-травознавець, автор книжок про лікування травами, збірок легенд, зокрема «Цілющі скарби», «Біла лілея», «Цвіт папороті»  та ін.

27 жовтня відзначають:

  • Всесвітній день аудіовізуальної спадщини.

Події 27 жовтня:

1654 – 50-тисячне військо Речі Посполитої на чолі з коронним гетьманом Станіславом Потоцьким вирушило на Поділля і Брацлавщину.
1662 – англійський король Карл II продав Дюнкерк Королівству Франція.
1882 – народився перший професійний національний реалістичний театр на українських землях під орудою М. Л. Кропивницького.
1904 – відкрився Нью-Йоркський метрополітен.
1937 – перший день розстрілів в урочищі Сандармох капітаном держбезпеки  Михайлом Матвєєвим 1111 в’язнів Соловецької тюрми особливого призначення, серед них – цвіту української інтелігенції.
1938 – на I з’їзді художників УРСР створено Спілку радянських художників України.
1944 – Ужгород звільнено від німецьких і угорських військ.
1951 – уперше при лікуванні раку застосували радіацію.
1962 – Карибська криза: над Кубою радянською зенітною ракетою збитий розвідувальний літак U-2 ВПС США, пілот майор Рудольф Андерсон загинув.
1982 – Китайська Народна Республіка оголосила, що її чисельність населення перевищила 1 мільярд жителів.
1999 – розстріл у вірменському парламенті. Група озброєних людей вдерлася до парламенту і відкрила вогонь. Загинув прем’єр-міністр Вазген Саркісян, спікер парламенту й декілька депутатів.
2007 – прем’єра в Україні серії «The Devil’s Hands Are Idle Playthings» мультсеріалу  Футурама.

Чи знаєте ви, що:

  • чеснота, якщо її хвалити, збільшується і росте не лише у душі однієї людини, але й інших закликає до наслідування.
  • долі не обирають…Її приймають…А коли не приймають, тоді вона силоміць обирає нас.

Про бренді

У середні віки торговці вином випаровували з нього воду для того, щоб напій при транспортуванні не псувався і не займав багато місця. Потім воду знову доливали. Одного разу хтось з дегустаторів подумав: навіщо доливати воду? Без фази відновлення ефект від напою виявився набагато сильнішим. Так і з’явилось бренді.

Comments

288 Переглядів