29 жовтня: це цікаво знати

Posted by

У народі 29 жовтня вшановували Лонгіна Сотника і вірили, що він допомагає хворим з очними хворобами. Також цього дня виносили на вулицю одяг, бо вважали, що цього дня сонячні промені лікувальні.

За церковним календарем 29 жовтня вшановують  пам’ять мученика Лонгіна. За переказами, римський воїн Гай Кассій Лонгін, який носив звання сотника, входив до числа варти місця розп’яття Христа. Під час страти кров Спасителя бризнула воїну на очі, зціливши його від катаракти. З цієї миті Лонгін увірував, що Ісус був сином Божим.

Іменинники 29 жовтня:
Євген, Олексій, Георгій, Іван, Кузьма, Леонтій, Терентій.

28 жовтня відзначається:

  • Всесвітній день боротьби з інсультом.

29 жовтня народились:

1550 – Єлисей Плетенецький, український православний церковний, культурний і громадський діяч. Архімандрит Києво-Печерської лаври. Засновник Лаврської друкарні, що видавала як оригінальну, так і перекладну літературу різного змісту староукраїнською, польською, латинською та ін. мовами.
1904 – Олександр Морозов, український радянський конструктор танків. Під його керівництвом на Харківському КБ машинобудування розроблено середній танк Т-34 (1940), визнаний найкращим танком періоду Другої світової війни.

Події 29 жовтня:

1914 – перемога Українських січових стрільців в бою на горі Ключ під Сколе.
1923 – заснування Турецької Республіки.
1955 – у м. Севастополі вибухнув і затонув радянський лінкор «Новоросійськ», загинуло 614 осіб.

Чи знаєте ви, що:

Великий вчений Альберт Ейнштейн не казав ні слова до трьох років. Але, вже у 12 років він дуже добре розумів Евклідову геометрію.

Марія Кюрі, яка двічі отримала Нобелівську премію та відкрила радій, не була членом престижної Французької академії тільки через те, що була жінкою.

Винахідник телефону Олександр Белл ніколи не дзвонив ані своїй дружині, ані своїй матері — вони обидві були глухими. Він створив електричне фортепіано, пристосоване для передачі музики по дротах. І ще такий цікавий факт – його дружиною була його ж учениця — Мейбел Хаббард.