31 липня: це цікаво знати

У давнину 31 липня топили бані, парили віники з трав і квітів, щоб змити з себе втому після жнив. У народі говорили: «Хоча в липні й душно, й спекотно, але прощатись з ним шкода». За народною прикметою, якщо липень був спекотний – зима буде морозною.

ыЗа церковним календарем 31 липня вшановують мученика Еміліана; мученика Якинфа Амастридського; преподобного Іоана Багатостраждального, затворника Києво-Печерського; преподобного Памву Печерського; преподобного  Памву, пустельника.

Іменинники 31 липня:
Іван, Ольга, Емілій.

31 липня народились:

1790 – Олександр Маркович – український історик та етнограф. Основні праці присвячені історії дворянства, побуту та етнографічним особливостям України.
«Людське суспільство можливе лише тому, що є різноманітність типів і психологічних осіб окремих людей, бо ніяке суспільство не склалося б із цілком однакових однотипних індивідуумів». (Дмитро Чижевський)

1833 – Ілля Борщов – український та російський ботанік, натураліст, фахівець у галузі анатомії та фізіології рослин.

1850 – Сергій Подолинський – громадський і політичний діяч, лікар, соціолог, економіст, публіцист, член «Женевського гуртка».

Події 31 липня:

30 до н. е. – битва при Александрії: Марк Антоній завдав поразки військам  Октавіана, але пізніше більшість його війська дезертирувала, внаслідок чого Антоній покінчив життя самогубством.

781 – вперше зареєстровано виверження гори Фудзі в Японії.

904 – араби захоплюють Салоніки, друге за величиною місто Візантійської імперії.

1009 – Сергій IV стає сто сорок третим римським папою після зречення папи  Іоанна XVIII — за підтримки фактичного правителя Папської держави та військового аристократа Іоанна Кресченція III.

1423 – Столітня війна: Битва при Кравані — французька армія зазнала поразки від англійців на березі річкі Йонна.

1431 – битвою на переправі під Луцьком почалася громадянська війна Великого князя Литовського Свидригайла і короля Польського Владислава-Ягайла

1451 – Жак Кер був заарештований за наказом короля Франції Карла VII Звитяжного.

1498 – експедиція X. Колумба відкриває о. Тринідад.

1547 – шотландські роялісти захоплюють і відправляють на французькі  галери лідера лютеранської реформації в Шотландії Джона Нокса.

1605 – архієпископ рязанський грек Ігнатій вінчає на московське царство  Лжедмитрія I.

1667 – укладання Бредського миру, що завершує другу англо-голландську війну (1665—1667). За Королівством Англія закріплюються голландські колонії в  Північній Америці.

1751 – пожежа в Стокгольмі знищує 1,000 будинків.

1837 – закладено будинок (Червоний корпус) Київського університету.

1919 – Армія УНР та Українська Галицька армія зайняли Київ.

1919 – у Німеччині ухвалено Веймарську конституцію. Німеччина стала республікою.

1924 – польський уряд заборонив вживати українську мову в державних та самоуправних установах Західної України.

1941 – Костя Паньківського у Львові обрано головою Генерального секретаріату Української Національної Ради.

1956 – ЦК КПРС ухвалив рішення щодо розвитку житлового будівництва в СРСР (початок будівництва «хрущовок»).

1971 – перше людина проїхалась по Місяцю на спеціальному модулі Lunar Rover Vehicle;

1975 – У Гельсінкі відкрилася Нарада з безпеки й співробітництва в Європі, на якій ухвалено Заключний акт, що містить розділ про права людини.

1988 – у Бердянську, Запорізької області стартував найтриваліший в історії СРСР рок-фестиваль «РОК-ПОП-ШОУ’88», на який з’їхалися рок-музиканти з усієї країни. Заключні концерти пройшли 7 серпня.

1991 – СРСР і США підписали Договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь СТАРТ;

1994 – Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною — 6,14 м.

 

Чи знаєте ви що:

У ґрунтовій породі на дні Льодовитого океану біля острова Шпіцберген виявили бактерії віком понад 100.000.000 років.

Ці бактерії є найбільш стійкими організмами на планеті Земля. Вони вміють переносити найбільш екстремальні температури – як низькі, так і високі. Вони вміють впадати у стан анабіозу.

Коли у зовнішньому середовищі їх проживання створюються несприятливі умови, дані бактерії впадають в сплячку до того часу, поки знову не наступлять відповідні умови для життя. Як вважають вчені, в стані анабіозу ці мікроорганізми можуть перебувати понад сто мільйонів років.

Є теорія, що життя на Землю занесли бактерії, які прилетіли на кометах та метеоритах. Комети, метеорити, астероїди і навіть частинки міжпланетного пилу могли б занести на собі сполуки органіки, включаючи бактерії та віруси. Позаземні об’єкти цілком могли забезпечити занесення в древній океан або в маленьку водойму невеликої кількості бактерій, достатньої для зародження життя. Коли на Землі настали сприятливі умови, бактерії вийшли з анабіозу і стали бурхливо розвиватися. З’явилися віруси. Віруси і бактерії пережили всю бурхливу історію Землі і дожили до наших днів.

Можливо, що в особі цих бактерій ми бачимо перших космонавтів Землі, посланників інших світів, а самі бактерії вічні і несуть певну галактичну інформацію.

Comments

193 Переглядів