31 серпня: це цікаво знати

Posted by

У народі 31 серпня – день Флора і Лавра, покровителей коней, а тому цей день ще називали Кінським святом. Коней цього дня добре годували, купали, а після цього у хвіст і в гриву вплітали стрічки. Звичайно, тварини у своє свято не працювали, їх навіть не сідлали. Для табунників і кінних пастухів влаштовували мирське частування, пекли для них пироги, пригощали молодим пивом.

Господині випікали тістечка у вигляді підкови і роздавали їх дітям та коням. А господарі прибивали стару підкову на дверях – на щастя. Ввечері коней окроплювали освяченою водою, щоб вберегти від усіляких хвороб.

Вважалося, що від цього часу розпочинаються вранішні заморозки.

За житієм Флор і Лавр були рідними братами. Вони жили в II столітті у Візантії, потім переселилися до Іллірії. За ремеслом брати були каменотесами (їх вчителями у цьому мистецтві були християни Прокл і Максим, від яких брати навчилися і боговгодного життя).

Правитель послав братів у сусідню область для роботи над споруджуваним  язичницьким храмом. Святі працювали на будівництві, роздаючи зароблені гроші жебракам, самі ж дотримувалися суворого посту і невпинно молилися. Одного разу син місцевого жерця Мамертіна необережно підійшов до будівництва, і осколок каменю потрапив йому в око, сильно пошкодивши його. Святі Флор і Лавр пообіцяли батьку юнака, що його син його отримає зцілення. Вони взяли юнака до себе і наставили вірі в Христа. Після цього він одужав. Побачивши таке диво батько хлопця також увірував в Христа. Коли будівля храму була закінчена, брати зібрали християн, які допомагали при будівництві, розтрощили ідолів і поставили в східній частині храму святий хрест. Дізнавшись про це, начальник області засудив до спалення колишнього жерця Мамертіна з його сином і 300 християн. Мученики Флор і Лавр були кинуті в порожній колодязь і засипані землею. Через багато років святі мощі мучеників Флора і Лавра були знайдені нетлінними і перенесені до Константинополя.

Народні прикмети на 31 серпня

  • не встигнеш посіяти жито до Фрола – буде поганий урожай наступного року.
  • не можна працювати на конях цього дня.
  • навпаки, коня, за прикметою, потрібно обов’язково добре нагодувати.
  • також заборонено 31 серпня запрягати воза і випалювати тавро на худобі.
  • коней належало обов’язково окропити святою водою, щоб вони не хворіли, були міцними і змогли пережити навіть сувору зиму.
  • кінь часто перебирає ногами і фиркає – чекай негоди
  • висмикували полин і дивилися, яким було її коріння. Якщо коріння товсте, то, за цією прикметою, можна очікувати хорошого врожаю вже наступного року.

Іменинники 31 серпня: Богдан, Марк, Раймонд. Варнава, Георгій, Григорій, Діонисій, Євгеній, Єміліан, Іларіон, Лев, Лука, Макарій, Михайло, Флор, Христофор

31 серпня народились:

1883 – Осип Назарук – український громадський і політичний діяч, письменник, журналіст, публіцист. Літописець українських січових стрільців «Слідами Українських Січових Стрільців», «Над Золотою Липою». Автор творів «Князь Ярослав Осмомисл», «Роксоляна: Жінка халіфа й падишаха Сулеймана Великого, завойовника і законодавця», за яким знято перший український телевізійний  серіал.

Події 31 серпня:

1422  – Генріх VI став королем Англії у віці 9 місяців.
1733  – своїм указом імператриця Анна Іванівна «пробачає» запорожцям «усі їхні провини» і бере під свою імперську руку. Козаки дістали можливість повернутися на рідну землю.
1898  – офіційно відкрито Київський політехнічний інститут.
1907 – створено Антанту.
1915 – німецькі війська взяли Луцьк.
1919 – у ніч з 30 на 31 серпня Київ було визволено від більшовиків об’єднаними силами УГА та Дієвої армії УНР.
1939 – Верховна Рада СРСР ратифікувала радянсько-німецький пакт про ненапад.
1986  – радянський пасажирський лайнер «Адмірал Нахимов» затонув у Чорному морі біля Новоросійська після зіткнення з танкером «Петро Васев»; загинули 423 людини.
1987 – відбувся реліз відомого альбому Майкла Джексона під назвою ”Bad”.
1993 – завершено виведення російських військ із Литви.
1994 – у Берліні пройшла урочиста церемонія виведення російських військ із Німеччини.
1995 – на навколоземну орбіту запущено перший український науково-дослідницький супутник Січ-1.
2002 – відбувся політ першого автожиру незалежної України КП-01.
2015 – Київ: після голосування за зміни до Конституції, внесені Президентом України, під Верховною Радою почались сутички між протестувальниками й правоохоронцями, понад 140 осіб зазнали поранень. Внаслідок вибуху загинуло (на місці та внаслідок поранень) четверо нацгвардійців, Невдовзі було затримано більш як 18 осіб, які брали участь у заворушеннях.

Чи знаєте ви, що:

Кінь – священна тварина двадцяти трьох народностей. В основному, коням поклоняються там, де без них ніяк не обійтися: у Північній Африці й на Близькому Сході.

Найкоротше слово, що означає кінь, це «Ук». Так називають коней кочівники в Монголії. Найдовше ж слово для назви коней використовували індіанці перуанського племені мицран – «оквила упара кламару коалу накла ната», що означало «лисий гуанако білої людини, що прийшов з моря».

Найпоширеніша кличка коня у світі – Чжу-Хань. Китайських коней найбільше у світі, так само як і людей-китайців.

У племені масаї вірять, що людина, вбита конем, автоматично попадає у рай.

Їхати на коні задом наперед не скрізь ганебно. Воїни суахілі їздили на конях, винятково сидячи спиною вперед і дивлячись через плече.

Якщо поставити перед конем відра з кавою й з какао, кінь у чотирьох випадках з п’яти вибере каву.

Вчені стверджують, що коні бачать кольорові сни. А ще вони вміють упізнавати себе на картинках. Побачивши на картинці побратима, кінь може «вітатися» з ним тихим іржанням і обнюхувати.