5 липня: це цікаво знати

Posted by

У народі 5 липня вважали днем зцілення душі й тіла. Раніше саме цього дня вирушали до лісу, щоб зібрати цілющих трав і заготовити трохи віників для лазні. Зазвичай віники намагалися нав’язати про запас. За традицією, того ж вечора вирушали паритися в лазні, використовуючи свіжі віники – це, за прикметами, обіцяло міцне здоров’я на весь рік.

Наші пращури в цей день сподівались на дощ, оскільки він вказував на хороший урожай хлібів. Хороший урожай обіцяв і місяць, який грав увечері. А вранці спостерігали за туманом: якщо він стелиться по воді – буде хороша погода.

За церковним календарем 5 липня шанували пам’ять Євсевія, єпископа Самосатского, який жив у IV столітті та прославився як захисник прихильників православної віри, затвердженої в Нікеї на першому Вселенському соборі.

Також він займався навчанням священиків, які перебували в порожніх церквах, міг висвячувати єпископів. Після смерті Юліана Відступника посаду імператора зайняв благочестивий Иовиан, і в цей період особливих гонінь на прихильників християнства не спостерігалося. Євсевій же звертається до архієпископа Мелетія з проханням організувати Помісний собор в Антіохії. Саме він підтвердив православне віровчення Вселенського собору. Що стосується смерті Євсевія, то він загинув від рук жінки. Мешканка міста Долихини скинула черепицю з даху прямо на єпископа, який помер від отриманої травми.

Іменинники 5 липня:
Овсій, Галактіон, Зінаїда, Юлія, Зенон.

5 липня народились:

1910 – Сергій Григор’єв – український живописець, педагог. Автор картин «У рідній сім’ї», «Воротар».

5 липня відзначаємо:

  • День визволення міста Краматорська від проросійських терористів.
  • День визволення міста Слов’янська від проросійських терористів.

Події 5 липня:

1054 – в сузір’ї Тільця вибухнула зірка, створивши величезну супернову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 діб вночі. Явище викликало величезну паніку в різних країнах.
1439 – на Флорентійському соборі митрополит Київський Ісидор разом з грецьким архієпископом Василієм Бессаріоном підписали церковну унію про об’єднання Православної та Католицької церков під владою Папи Римського.
1687 – опубліковано першу фундаментальну працю І.Ньютона «Прінсипа».
1841 – Томас Кук відкрив перше у світі туристичне агентство.
1865 – у Лондоні засновано благодійницьку організацію «Армія Спасіння».
1866 – від холери помер Йосип Гладкий — останній кошовий Задунайської Січі.
1919 – після 9-годинного бою українське військо зайняло Жмеринку. Червоноармійці, відступаючи, підірвали тунель і зіпсували 36 паротягів.
1939 – у Миколаєві здано в експлуатацію міську каналізацію – на будівництво важливого для міста об’єкту витрачено 4 млн руб.
1941 – у Кракові німецькою поліцією заарештований і депортований до Берліна  провідник Організації Українських Націоналістів Степан Бандера.
1946 – вперше показали людям купальник-бікіні.
1954 – Елвіс Преслі записав свою першу пісню «That’s All Right, Mama».
1965 – у м. Калуш (Івано-Франківська область) став до ладу хімічно-металургійний комбінат.
1965 – у Києві розпочато будівництво нового житлового масиву Оболонь.
1974 – у м. Лозанна (Швейцарія) Українська РСР підписала Всесвітню поштову конвенцію.
1978 – в Москві відкрилась дев’ята сесія Верховної Ради СРСР дев’ятого скликання, на якій було прийнято Закон СРСР про Раду міністрів СРСР, Закон СРСР про порядок укладання, виконання і денонсації міжнародних договорів СРСР, Закон СРСР про вибори до Верховної Ради СРСР.
1985 – Сергій Бубка переміг на міжнародних змаганнях з легкої атлетики у стрибках з жердиною у Брюсселі з результатом 580 см.
1991 – Верховна Рада УРСР ухвалила заяву про безпідставність територіальних претензій Румунії до України стосовно Північної Буковини та Подунав’я.
1994 – в Інституті підготовки кадрів Служби безпеки України відбувся перший випуск слухачів.
1994 – 809 населених пунктів у семи областях України залишилися без електропостачання внаслідок урагану. Завдано значних збитків населеним пунктам і посівам.
2014 – українські війська звільнили місто Слов’янськ та місто Краматорськ від бойовиків «ДНР»

Чи знаєте ви, що:

Група науковців з Лондонської школи політології та економіки дійшла висновку, що в людському організмі існує ген щастя. На їх думку, якщо та чи інша людина володіє відразу двома копіями такого гена, тобто по одному від кожного з батьків, то, як правило, вона у 2 рази частіше задоволена своїм життям. Про це свідчать результати дослідження.

Цей незвичайний чудо-ген отримав назву 5-HTT. За словами науковців, він контролює нервові клітини, що поширюють серотонін по організму. Серотонін, як відомо, допомагає контролювати настрій людини.

У рамках дослідження було опитано понад 2500 осіб. Науковці намагалися з’ясувати їхній рівень задоволеності життям. Одночасно з цим вони аналізували ДНК всіх респондентів на наявність гена 5-HTT.

З’ясувалося, що з 69% респондентів, які володіють відразу двома копіями даного гена, 34% задоволені своїм життям, а 35% – дуже задоволені. Своєю чергою, у тих людей, які не мали копій цього гена, дана пропорція складала всього 19% і 19%.