6 березня: це цікаво знати

У народі 6 березня називали днем Тимоша-весновія. Цього дня зазвичай весна приходила на поріг з сонечком і теплим вітерцем. Говорили: «На Тимоша-весновія і старцям надія».

Наші предки вірили, що в ніч на 6 березня сняться тільки віщі сни, на які варто звернути особливу увагу. Казали, що не можна в цей день залишати справи незавершеними. Також не радили випивати – наслідки можуть бути поганими. А от якщо купити собі нове взуття в цей день, то вона прослужить довго.

За церковним календарем 6 березня вшановують преподобного Тимофія, що в Символах; святителя Євстафія, архієпископа Антіохійського; святителя Георгія, єпископа Амастридського та Козельщанську ікону Божої Матері.

Іменинники 6 березня:
Остап, Тимофій, Юрій, Захар, Іван.

6 березня народились:

1931 – Олександр Білаш – український композитор, поет. Герой України. Автор популярних пісень «Ясени», «Два кольори», «Сніг на зеленому листі» та ін.

6 березня відзначають:

  • Всесвітній день боротьби з глаукомою.

Події 6 березня в Україні:

1665 – у Лондоні вийшов перший у світі журнал («Філософські праці Королівського  товариства»).

1900 – Олександр Попов вперше передав по радіо сигнал про лихо на морі.

1901 – у Парижі на вокзалах з’явились перші громадські телефони.

1918 – Центральна Рада проголосила адміністративну реформу УНР, поділивши її на 32 землі.

1922 – США, Велика Британія, Франція, Італія та Японія уклали Вашингтонську угоду про обмеження морських озброєнь.

1925 – почала виходити перша українська піонерська газета «На зміну» (згодом — «Зірка»).

1931 – на екрани США вийшов фільм Чарлі Чапліна «Вогні великого міста».

1939 – на честь 125-ї річниці від дня народження Кобзаря у Києві відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.

1933 – підписання тристороннього договору між державами Малої Антанти.

1935 – у продаж вперше надійшла настільна гра «Монополія».

1944 – прийнято постанову про повернення з евакуації до Києва Академії наук України.

1952 – на престол Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії зійшла королева Єлизавета II з династії Віндзорів.

1958 – в аеропорту Мюнхена під час злету розбився літак, на борту якого перебувала футбольна команда «Манчестер Юнайтед». Загинули 23 людини, серед них 8 футболістів.

1958 – створено Спілку кінематографістів України.

1971 – у ході прогулянки по Місяцю американський астронавт Алан Шепард  продемонстрував удар по м’ячику від гольфа.

1985 – Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, залишив компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство.

1985 – компанія Microsoft оголосила про створення текстового процесора Word, призначеного для комп’ютерів IBM PC.

1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Буркіна-Фасо.

1996 – британську антарктичну станцію «Фарадей» передано українським полярникам. На її базі створено українську станцію «Академік Вернадський».

2003 – Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України».

2004 – у Таїланді 357 парашутистів встановили рекорд з купольної акробатики – вони утворили в небі гігантську квітку, кольори якої відповідали кольорам прапора країни.

2004 – стався потужний вибух у вагоні поїзда між станціями «Автозаводська» і «Павелецька» московського метро. Загинуло 39 людей, поранено 120. В організації вибуху звинуватили чеченських сепаратистів.

2018 – з космодрому на мисі Канаверал фірма SpaceX успішно здійснила перший політ надважкого ракетоносія Falcon Heavy.

Чи знаєте ви, що:

Найбільш масштабні загрози у 90-х роках несли віруси під назвами «Мікеланджело» та «Меліса», які використовувались для здійснення перших кібератак.

Вірус «Мікеланджело» був створений для інфікування дискових операційних систем, а саме для головного завантажувального запису жорсткого диска та сектора завантаження дискет. Особливістю цієї загрози було те, що вона ставала активною саме 06 березня, в день народження відомого митця доби Ренесансу – Мікеланджело. Саме через цей збіг шкідливе програмне забезпечення отримало назву на честь митця.

Після інфікування комп’ютера вірус переписував всі дані, які містились на жорсткому диску пристрою, замінюючи їх випадковими символами. Однак загроза працювала лише у випадку, якщо комп’ютер жертви був увімкнений у визначену дату, інакше дані користувачів залишались неушкодженими.

За даними дослідників, вірусом «Мікеланджело» було інфіковано понад 5 мільйонів комп’ютерів в усьому світі, а збитки за втрачені дані оцінювались у розмірі від 20 до 30 мільйонів доларів США.

Comments

337 Переглядів