6 липня: це цікаво знати

У народі 6 липня називають днем Горпини Купальниці, оскільки в давнину саме з цього дня люди починали масово купатися в річках і озерах. За звичаєм, всі повинні були викупатися у воді – від немовлят до людей похилого віку, якщо вже не в річці чи озері, то в лазні.

Увечері збирали лікувальні трави, які, за прикметами, мають у цей час найбільшу лікувальну силу, а засоби, приготовані на їхній основі, будуть максимально ефективними. Це була ніч на Купала, яка вважалася містичною.

За церковним календарем 6 липня відзначається день Володимирської ікони Божої Матері. Також у цей день вшановується пам’ять священномучениці Агрипини.

Іменинники 6 липня:
Артем, Герман, Горпина.

6 липня народились:

1851 – Іван Левинський – український архітектор, педагог, громадський діяч. Спроектував і спорудив багато будинків, палаци Рильських та Дзідушицьких, готель «Жорж» у Львові, греко-католицький храм у Києві, каплиці, санаторії, лікарні.
1896 – Іван Тиктор – український громадський і політичний діяч, видавець і редактор. Власник до 1939 р. найбільшого львівського українського видавничого концерну «Українська Преса». Засновник часописів «Новий час», «Наш прапор», «Народна справа», «Комар», «Дзвіночок», «Ранок», «Наш лемко».
1904 – Степан Ленкавський – український політичний діяч, публіцист. Автор «Декалога українського націоналіста».

6 липня відзначають:

  • Всесвітній день поцілунків.

Події 6 липня:

1253 – відбулася коронація Міндовга, першого та єдиного в історії Литви короля.
1415 – спалений на багатті лідер чеських протестантів Ян Гус.
1439 – на Флорентійському соборі Папа Римський Євгеній IV і візантійський  імператор Іоанн VIII підписали Флорентійську унію, що заклала основи створення  греко-католицької церкви.
1483 – коронований Річард III Англійський.
1535 – за звинуваченням у державній зраді страчений англійський гуманіст, лорд-канцлер Томас Мор, пізніше зарахований до лику католицьких святих.
1651 – полковник Мартин Небаба загинув у бою з переважаючими силами ворога під Ріпками поблизу Лоєва (тепер Білорусь).
1687 – Ісаак Ньютон опублікував у Лондоні знамениті «Philosofiae naturalis principia mathematika», в котрих були викладені відкриття автора в галузі прикладної математики, астрономії та фізики.
1785 – долар став національною валютою США.
1809 – за наказом Наполеона Папа Римський Пій VII викрадений з Ватикану і вивезений до Гренобля.
1918 – у Москві почалося збройне повстання лівих есерів проти більшовиків.
1938 – у Французькій республіці відбулася конференція, де розглядалося питання стосовно біженців з Третього рейху. Жодна країна не змогла взяти на себе відповідальність щодо біженців. Конференція виявилася безрезультатною у цьому питанні.
1957 – познайомилися Джон Леннон і Пол Маккартні.
1958 – урочисто відкрито Національний експоцентр України («ВДНГ»).
1994 – на екрани США вийшов фільм «Форрест Гамп».

Чи знаєте ви що:

Дантисти з США дійшли висновку, що карієс заразний і може передаватися під час поцілунку. За словами дослідників, у хворобі наших зубів винні не різні солодкі вироби, як ми собі думаємо, а бактерії. І вони такі ж заразні, як вірус грипу.

Найбільш вразливими є діти. При цьому батьки є одним із головних джерел передачі бактерій дітям, зокрема, через їжу, облизування столових приборів або під час поцілунку. А тому профілактика карієсу дещо нагадує всім відому профілактику сезонного грипу: стоматологи рекомендують не цілуватися, не використовувати спільний посуд тощо.

Comments

294 Переглядів