6 лютого: це цікаво знати

Posted by

У народі 6 лютого – знову день-«весноукажчик». Вшановуючи Оксану Напівзимницю, підмічали: «Якщо день ясний і тихий, то весна буде гарною; якщо в обід сонце, то рання весна, а якщо хурделиця, то затягнеться надовго».

За церковним календарем 6 лютого день пам’яті преподобної Ксенії Римлянки. Народилася V століття в родині римського сенатора. При народжені отримала ім’я Євсевія. З ранніх років дівчинка тягнулася до Бога. Проте у її батька були на неї інші плани. Коли дочка підросла, батьки обрали їй нареченого і почали готуватися до шлюбу. Євсевія не захотіла підкоритися батьківській волі, а тому віддала нужденним все своє майно і таємно втекла разом з двома служницями.

Поселившись на одному з островів поблизу Малої Азії, Євсевія змінила своє ім’я на Ксенія, а також присвятила життя служінню Господу. Потім вона переїхала до міста Мілас, де на свої кошти збудувала церкву Святого Стефана. Там же заснувала християнську громаду і стала її послушницею. Ксенія вела тихе і смиренне життя, допомагала грішникам, підтримувала всіх нужденних та зломленних духом. Померла під час молитви. Мощі святої Ксенії можуть зцілювати хвороби.

Іменинники 6 лютого:
Оксана, Герасим, Тимофій, Іван, Павло, Агапій.

6 лютого народились:

1883 – Дмитро Григорович – український авіаконструктор, творець першого гідролітака-винищувача. Спроектував 80 типів літаків (майже 40 з них будувалися серійно), створив потужну школу талановитих учнів, творців авіаційної та  космічної  техніки.

Події 6 лютого:

1900 – Олександр Попов вперше передав по радіо сигнал про лихо на морі.
1901 – у Парижі на вокзалах з’явились перші громадські телефони.
1922 – США, Велика Британія, Франція, Італія та Японія уклали Вашингтонську угоду про обмеження морських озброєнь.
1925 – почала виходити перша українська піонерська газета «На зміну» (згодом — «Зірка»).
1928 – до Нью-Йорка прибула жінка, що називала себе Анастасією Чайковською і стверджувала, що вона дочка останнього російського імператора Миколи II. Це стало початком грандіозної містифікації, котра тривала до 1950-х років, коли претензії Анастасії Чайковської на приналежність до царської родини були офіційно спростовані.
1929 – ВУЦВК і РНК УСРР ухвалили постанову про авторське право.
1931 – на екрани США вийшов фільм Чарлі Чапліна «Вогні великого міста».
1933 – підписання тристороннього договору між державами Малої Антанти.
1935 – у продаж вперше надійшла настільна гра «Монополія».
1944 – прийнято постанову про повернення з евакуації до Києва Академії  наук України.
1952 – на престол Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії зійшла королева Єлизавета II з династії Віндзорів.
1958 – в аеропорту Мюнхена під час зльоту розбився літак, на борту якого перебувала футбольна команда «Манчестер Юнайтед». Загинули 23 людини, серед них 8 футболістів.
1958 – створено Спілку кінематографістів України.
1971 – у ході прогулянки по Місяцю американський астронавт Алан Шепард  продемонстрував удар по м’ячику від гольфа.
1985 – Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, залишив компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство.
1985 – компанія Microsoft оголосила про створення текстового процесора Word, призначеного для комп’ютерів IBM PC.
1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Буркіна-Фасо.
1996 – британську антарктичну станцію «Фарадей» передано українським полярникам. На її базі створено українську станцію «Академік Вернадський».
2004 – у Таїланді 357 парашутистів встановили рекорд з купольної акробатики — вони утворили в небі гігантську квітку, кольори якої відповідали кольорам прапора країни.
2004 – стався потужний вибух у вагоні поїзда між станціями «Автозаводська» і «Павелецька» московського метро. Загинуло 39 людей, поранено 120. В організації вибуху звинуватили чеченських сепаратистів.
2018 – з космодрому на мисі Канаверал фірма SpaceX успішно здійснила перший політ надважкого ракетоносія Falcon Heavy.

Чи знаєте ви, що:

Перший на території нашої країни «перепис населення» зробив скіфський цар Аріант, прагнучи порахувати кількість своїх підлеглих.

Під страхом смертної кари він наказав всім дорослим чоловікам своєї держави принести по бронзовому вістрю стріли. Їх виявилося так багато, що цар вирішив спорудити з них собі пам’ятник.

Він звелів розплавити вістря і відлити мідну посудину, яку було встановлено у священній місцевості Єксампеї, десь між Дніпром і Південним Бугом. Посудина ця вміщувала 600 амфор (щонайменше 6 тис. літрів), а товщина її стінок становила  6 пальців.