7 серпня: це цікаво знати

Posted by

У народі 7 серпня має назву Ганни Холодної, або Ганни Зимовказівниці. За цим днем передбачають час початку та характер майбутньої зими.

«Якщо на Ганну холодний ранок, то зима буде рання та холодна; якщо йде дощ, то зима буде сніжною. Ясна та тепла погода передрікає холодну зиму, а якщо тепло і йде дощ, то й зима буде теплою і сніжною. Яка погода на Ганну до обіду, така зима до грудня; яка погода після обіду, така зима після грудня».

7 серпня церква відзначає вшановується пам’ять святої Анни – матері Марії, яка народила Ісуса Христа. Анна народилася в родині священика і вийшла заміж за Іоакима, з яким жила в Назареті. Дарма що численні спроби зачати дитину, дітей у сімейної пари так і не з’явилося. Але одного разу Іоакима, пішов у пустелю, з’явився ангел, який повідомив, що Анна незабаром повинна народити дочку. Іоаким повернувся додому, і незабаром його дружина, дійсно, народила дівчинку. Ім’я Марія отримала лише на 15-ий день за іудейським звичаєм. До слова, назвали її так, як наказав робити ангел, сказавши, що ім’я дочки Анни і Іоакима підготував сам господь.

Іменинники 7 серпня:
Ганна, Марко, Макар, Євпраксія, Олімпіада.

7 серпня народились:

1819  Пантелеймон Куліш  український письменник, драматург, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада».

Події 7 серпня:

1803 – у подорож відправилась перша російська навколосвітня експедиція. Шлюпом «Надія» керував Іван Крузенштерн, а «Невою» – Юрій Лисянський – видатний мореплавець і дослідник українського походження.
1888 знайшли першу жертву Джека-Різника.
1907 російський фізик Борис Розінг одержав патент за винахід першої системи телевізійного зображення.
1918 Українська Держава й Всевелике Військо Донське підписали договір про кордони.
1920 у Варшаві підписано українсько-кубанський договір про обопільне визнання суверенності УНР і Республіки Кубанського краю й спільну підтримку у боротьбі за національне визволення.
1932 у СРСР прийнятий «Закон про п’ять колосків». До 1 січня 1933 засуджено на строк понад 10 років 54 645 осіб, розстріляно 2110.
1942 висадкою військ союзників на островах Гуадалканал, Тулагі, Гавуту-Танамбого в архіпелазі Соломонові острови почалася шестимісячна  Гуадалканальська кампанія.
1960 Кот-д’Івуар проголосив незалежність від Франції.
1964 у США прийнята Тонкінська резолюція, що дозволила розширити участь США у війні у В’єтнамі.
1968 у Лондоні українські емігранти закидали камінням посольство Радянського Союзу.
1970 проведений перший комп’ютерний шаховий турнір.
1993 частину Букінгемського палацу відкрили для туристів.
1998 терористичні атаки проти посольств США у Кенії і Танзанії, внаслідок яких загинули 258 людей.
2000 японці винайшли водневий електромобіль.
2008 початок російсько-грузинської війни.
2016 початок «стрілянини на півночі Криму» — інсценований спец провокація російських спецслужб з метою імітації «нападу диверсантів ГУР МО України»  начебто закинутих з материкової України до Криму. Провокація закінчилась 11 серпня терміновим розглядом справи в РБ ООН по заяві України.

Чи знаєте ви, що:

Чому українську та італійську мови вважають наймилозвучнішими на Землі? Причин багато і одна з них – обов’язкове поєднання голосних та приголосних.

У деяких мовах нерідко можна натрапити на слова, складені без голосних літер узагалі. Чудовим прикладом є наші сусіди – у західнослов’янських мовах слова без голосних – цілком звичне явище. Наприклад, скоромовка «Strč prst skrz krk» («просунь палець крізь горло») – одна з найвідоміших фраз чеською та словацькою мовами. До того ж – ця фраза є девізом швейцарської газети La distinction («Різниця»); мабуть, зрозуміло чому (такий цікавий факт).

Ще є й більш складні скоромовки – наприклад, «Prd krt skrz drn, zprv zhlt hrst zrn» («Кріт продерся крізь траву, проковтнувши спочатку жменю зерен»).

Звісно ж, якщо прослухати одну з наведених фраз мовою оригіналу, голосні звуки там є, але вони, а точніше він, по суті, один і той же, у «повторі». Та як там не є, увесь час чути «И-кання» чи «І-кання» не справляє милозвучного враження, без образ до сусідів і їхніх мов.