8 червня: це цікаво знати

Posted by

Народний календар пов’язує 8 червня, день Карпа, з риболовлею. Наші пращури вважали, що цей день варто присвятити рибалці, оскільки на Карпа добре ловляться коропи. Також вірили, що цього дня варто подихати ароматом квітучої шипшини – це позбавляє від багатьох хвороб. Слідкували у цей день за комарами: якщо їх було занадто багато, то останні дні місяця очікувалися теплими, але дощовими.

За церковним календарем 8 червня вшановується пам’ять апостолів Карпа і Алфея. Наші пращури називали цей день Карп-корополов, оскільки на Карпа добре ловляться коропи. Слідкували у цей день за комарами: якщо їх було занадто багато, то останні дні місяця очікувалися теплими, але дощовими.

Іменинники 8 червня:
Андрій, Олена, Макар, Карпо, Оверко.

8 червня народились:

1855 – Наталія Кобринська – українська письменниця. Ініціатор першої української жіночої організації. Альманах «Перший вінок» заклав основи розвитку жіночих часописів, які редагували та видавали самі жінки.
1903 – Володимир Фатальчук – український художник. Автор ілюстрацій до книг «Антологія української поезії», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Життя і творчість Тараса Шевченка», «Кобзар» Т. Шевченка, «Українські народні пісні»; автор  ювілейних медалей.
1920 – Іван Кожедуб – льотчик-винищувач, маршал авіації. У 120 повітряних боях збив 62 літаки противника. Свій останній бій, в якому збив 2 літаки противника, провів у небі над Берліном. Вважається найкращим асом авіації союзників.

8 червня відзначають:

  • Всесвітній день океанів.
  • Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна.

Події 8 червня:

1668 – Петра Дорошенка обрано гетьманом України.
1783 – розпочалося виверження вулкана Лакі, Ісландія, найбільше відоме історії вулканічне виверження, що привело до тисяч жертв.
1815 – завершився Віденський конгрес.
1815 – Варшавське князівство анексовано Російською імперією під назвою Королівства Польського.
1824 – канадець Ноа Кашинг запатентував машину для миття і валяння вовни.
1827 – заснований грязьовий курорт Саки.
1869 – американець Айвз Макгаффні запатентував пилотяг.
1915 – Казимир Малевич створив свій перший «Чорний квадрат» (загалом відомі 4 авторські варіанти).
1918 – проголошена Грузинська Демократична Республіка.
1919 – в ході Чортківської офензиви, Українська Галицька армія здобула  Чортків та змусила польську армію до відступу на відстань 120 км.
1924 – британці Джордж Меллорі й Ендрю Ірвін вирушили на підкорення Евересту (дехто вважає, що цим альпіністам вдалося підкорити вершину задовго до Е. Гілларі).
1928 – здійснено перший авіаційний переліт зі США в Австралію.
1934 – у СРСР прийнятий закон «про зраду батьківщині», що передбачав колективну відповідальність членів родини.
1940 – оголошено про відкриття плутонію, 94-го елемента в періодичній таблиці.
1947 – уперше відкрите судноплавство по всьому Дніпру.
1949 – вийшов у світ роман Джорджа Орвелла «1984».
1965 – американські компанії «Фрито-Лей» і «Пепсі-Кола» злилися, утворивши компанію «PepsiCo».
1966 – у СРСР засноване Товариство охорони пам’ятників історії та культури.
1967 – у Середземному морі повітряні та морські сили Ізраїлю помилково атакували американський корабель «ЮСС Ліберті» (USS Liberty), який спостерігав за воєнними діями в регіоні.
1988 – з радянським екіпажем у космос полетів перший болгарин – Олександр Александров.
1989 – у Франції вперше представлений бойовий вертоліт Мі-28.
1993 – розпочався всеукраїнський страйк шахтарів.
1999 – вперше в Україні стала доступною програма міжнародного бакалаврату. Навчання за цією програмою запропонувала своїм учням Печерська міжнародна школа в Києві.

Чи знаєте ви що:

На сушу нашої планети припадає трохи більше, ніж 29% земної поверхні. Усі континенти, по суті, є великими островами в неосяжних просторах Світового океану. Інакше кажучи, на кожен квадратний кілометр суші припадає 2,4 кв. км  води.

Найглибший з усіх океанів – Тихий. Його середня глибина 4 281 м. Потім іде Індійський – з середньою глибиною 3 963 м. І останнім є Атлантичний океан з середньою глибиною 3 926 м. Для порівняння: Балтійське море має середню глибину всього 55 м!

На сьогодні відоме найглибше місце у Світовому океані. Знаходиться воно в Атлантичному океані в районі Гуамських островів. Глибина впадини там становить 10 790 м. Ось такими глибокими та просторими можуть бути  океанські безодні.