Боротьбу з корупцією вважають неуспішною понад 80% українців – дослідження

Порівняно з груднем 2017 року на 6% зменшилася частка позитивних оцінок і на 3% зросла частка оцінок негативних.

Абсолютна більшість населення, а саме – 83% громадян, вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 50% називає її повністю провальною.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Успішність у боротьбі з корупцією вбачають 9% опитаних, причому лише 1% оцінює цю боротьбу як повністю успішну. Примітно, що порівняно з груднем 2017 року частка негативних оцінок зросла на 3%, а позитивних – зменшилася на 6%.

48% громадян не бачить жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні.

Серед тих, хто, на думку українців, бореться з корупцією, насамперед ЗМІ та журналісти (26%), а також антикорупційні громадські організації (18%). Далі йдуть Національне антикорупційне бюро України (11%), населення (10,5%), окремі політики, громадські діячі (10%) та країни Заходу (6%).

Ті ж державні інституції, які й мають боротися з корупцією, вважає такими лише малий відсоток: СБУ (5%), Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (5%), Нацагентство з питань запобігання корупції (4%), Генеральну прокуратуру (4%), президента (4%), поліцію (3%), Кабмін (2%) Верховну Раду (2%), владу на місцях (1,5%) і суди (1%).

Comments

282 Переглядів