Добровольці вимагають визнати їх учасниками бойових дій

Активісти  мітингують під Верховною Радою вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».

Про це повідомляє Громадське радіо.

Один із авторів законопроекту, народний депутат від «Свободи» Юрій Левченко, прокоментував доцільність цієї норми:

Ми знайшли спосіб, який дозволить визнати добровольців, які воювали саме в добровольчих батальйонах та не були в ЗСУ. І фільтруватиме самозванців. У нас (у законопроекті №7190, — ред.) чітко цей механізм прописаний, більше 1% людей, які на сході не воювали, там не може бути.

Законопроектом №7190 пропонується визначити добровольцями осіб, які у складі добровольчих формувань брали участь в антитерористичній операції, але не були включені до складу, зокрема, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної гвардії. Водночас проект передбачає визнання добровольців учасниками бойових дій у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

«При цьому, особам з числа добровольців, які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальшу участь у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції, статус учасника бойових дій пропонується надавати незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції», – уточнюють автори законопроекту.

Добровольців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час АТО, пропонується визнати інвалідами війни та поширити на них і членів їхніх сімей гарантії та пільги, передбачені законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Окрім того, в законопроекті встановлюється чіткий і прозорий порядок надання вищезазначеним добровольцям статусу учасника бойових дій.

Так, статус УБД добровольцям надається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. До її складу, відповідно до законопроекту, мають обов’язково включатися представники добровольчих формувань з правом дорадчого голосу.

Підставою для надання добровольцям статусу УБД є клопотання керівника відповідного добровольчого формування, нотаріально завірені свідчення не менш як двох свідків із числа осіб, які разом із такою особою брали участь в АТО та отримали статус УБД або інваліда війни, а також копії довідок про безпосередню участь особи в АТО, а для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва, – відповідні медичні довідки.

Comments

114 Переглядів