Дружина Авакова долучилась до бізнесу на сонячній електроенергії з найвищими в Європі тарифами

Інна Авакова разом з наближеним до глави МВС нардепом Котвіцьким зареєстрували компанію з виробництва сонячної електроенергії.

Про це повідомляють “Наші гроші”

Зазначено що у липні 2017 року Котвіцький та Авакова зареєстрували у Миколайові ТОВ “Підстепне сонце”, яка спеціалізується на виробництві електроенергії. Котвіцький вніс до статутного капіталу фірми 85 млн гривень, а Авакова – 35 млн гривень.

В свою чергу вже в  березні 2018 року “Підстепне сонце” придбало земельну ділянку площею 25,4 га на території Підстепненської сільської ради в Олешківському районі Херсонської області.

“Раніше замгубернатора Миколаївської області Євген Рищук анонсував будівництво в Олешківському районі великої сонячної електростанції потужність 250 МВт”, – зауважує видання.

Разом з тим, зазначається що у лютому 2018 року у місті Ананьїв (Одеської області) була зареєстрована компанія “Ананьївська сонячна електрична станція”, одним із співвласників якої є Геннадій Гаєвой – давній партнер Авакова. Також Гаєвой разом з міністром та його дружиною є співзасновником благодійного фонду ім. Маріанни Авакової.

При цьому наголошується що будівництво електростанції в Ананьєві планували в рамках проекту ТОВ “Дар енерго”, засновником якого є кіпрська фірма Milidenio holdings ltd, яку заснувала теж кіпрська Krasolena investment ltd, бенефіціарним власником якої, згідно даних бази “Центру протидії корупції” є [екс-регіонал] Сергій Клюєв.

В свою чергу в червні поточного року, низка нардепів внесли законопроект, яким як мінімум до 2020 року закріплюється найвищий “зелений” тариф в Європі на рівні 15 євроцентів за МВт/год, в той час як у більшості країн на континенті ціна не перевищує 8,6 євроцентів. Де також пропонується залишити лазівку для збереження високого тарифу для власників крупних станцій. В цьому секторі енергетики зараз також ведуть значні проекти група Ріната Ахметова та компанія ICU, що обслуговує президента Петра Порошенка.

Comments

234 Переглядів