Експерти розповіли куди рухається ринок праці в Україні

У Державній службі зайнятості констатують наявність кваліфікаційно-професійного дисбалансу на українському ринку праці.

Із січня по червень 2018 року кількість вакансій у службі зайнятості зросла на 8%, так з  початку року через Центри зайнятості знайшли роботу 428 тис. українців, проте ще 304 тис. знаходяться у пошуках, пише “Сьогодні”.

Зі слів фахівця з Державної служби зайнятості — в Україні до 80% випускників шкіл вступають до вищих навчальних закладів. Коли як для країн Європи ця статистика дзеркально протилежна   — там до 30% вступають до вишів, а 70% отримують професійну освіту. Дисбаланс полягає в тому, що ринок потребує швачок, електромонтерів, електрозварників, слюсарів, сантехніків. А ось економістів і юристів — надлишок.

У мегаполісах рівень безробіття для людей з вищою освітою сягає 90%. Одночасно у великих містах сконцентровано найбільше пропозицій від роботодавців.

Низька конкуренція — у сферах автобізнесу, страхування, консультування, сервісу та серед робітничого персоналу. Найбільша — у галузі “вищого менеджменту”. Тут на одне місце претендують 12-15 осіб.

66% роботодавців переглядають сторінки співробітників у соцмережах. Більшість роботодавців хочуть знати, чим цікавиться співробітник крім роботи, про його захоплення. Через сторінки у соцмережах можуть відмовити в прийомі на роботу. 33% — якщо присутні екстремістські публікації. 23% відмовлять, якщо здасться, що людина не поділяє цінностей компанії. Для 14% приводом для відмови можуть стати занадто відверті фотографії кандидата на вакансію.

Comments

605 Переглядів