Фірмі Труханова дали понад 300 бюджетних мільйонів для неіснуючого заводу (відео)

ТОВ “Ростдорстрой”, яке пов’язують із мером Одеси Геннадієм Трухановим, виграло 306 млн гривень на ремонт доріг у Вінницькій області, подавши на тендер документи на асфальтобетонний завод, існування якого нічим не підтверджується.

Як повідомляє Bihus.info, фірма “Ростдорстрой” цього року отримала три контракти на ремонт 13 км траси М-12 (Стрий – Тернопіль – Знам’янка).

Власниками будівельної компанії через кіпрську “Сайдлейк Інтернешнл Лімітед” значаться Олександр Жуков і Олександр Рацкевич. Однак ще донедавна третім співвласником був Юрій Шумахер – офіційний бізнес-партнер мера Одеси (по офшорній “Corderoy Trading Limited”).

Офіційним представником ТОВ “Ростдорстрой” на Вінниччині є Костянтин Демішкан. Він раніше очолював Вінницький облавтодор, з яким “Ростдорстрой” конкурує на тендерах. Костянтин Демішкан – син екс-замглави Служби автодоріг у Вінницькій області Василя Демішкана і племінник екс-глави “Укравтодору” Володимира Демішкана.

Цього року вінницька Служба автодоріг запровадила новий кваліфікаційний критерій для учасників тендерів – наявність власного або орендованого асфальтобетонного заводу (АБЗ) не далі як за 150 км від місця ремонту – задля якісного ремонту.

“Ростдострой” вказав у тендерній документації, що орендує два асфальтобетонні заводи – в Умані на Черкащині та в селі Стрижавка під Вінницею. Як виявилося, у Стрижавці такого заводу ніколи не було. Там є лише будмайданчик. У зв’язку із цим поліція провела перевірку й порушила справу про службове підроблення.

У “Ростдорстрої” в свою чергу стверджують, що завод розташовувався за цією адресою, але після проведення додаткового геологічного дослідження його було переміщено. Однак надати хоч якесь підтвердження тому, що завод справді стояв там узимку не змогли.

Цікаво, що в іншому селі під Вінницею – Комарові – добудовують такий завод. Будівництвом займається ТОВ “Юника Проджект 2017”, записана на Андрія Шумахера, родича того самого Юрія Шумахера з “Ростдорстроя”. Представником фірми у справах АБЗ також виступає Костянтин Демішкан.

Державні санітарні правила передбачають, що заводи з виробництва асфальту мають бути розташовані за 1 км від житлового сектору. Це ж підприємство звели за півкілометра. До того ж у нього відсутня інша дозвільна документація на будівництво. Тож два епізоди щодо Стрижавки та Комарова були об’єднані в одне кримінальну справу, а розслідування здійснюється за статтями про службове підроблення й самовільне будівництво.

Comments

51 Переглядів