Кличко і Микитась розіграли під себе тендер на ремонт Шулявського мосту (відео)

Право ремонтувати столичний Шулявський міст у непрозорому за конкуренцією тендері здобула фірма, пов’язана із народним депутатом Максимом Микитасем – добрим знайомим мера Києва Віталія Кличка.

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”.

Реконструкція розв’язки навколо Шулявського мосту, частина якого обвалилась у 2017 році, стала цьогоріч одним із найбільших затверджених столичних проектів. Ремонтувати вирішили не лише сам міст, а й змінювати всю розв’язку. Вартість проекту оцінили в 600 млн гривень, але відкрито визнали, що фінальна ціна проекту може сягати 1,5 млрд гривень.

Фінальний аукціон щодо тендеру на ремонт розв’язки відбувся 7 червня і тривав 16 хвилин. Перемогу здобула фірма “Північно-український будівельний альянс”, яка запропонувала свої послуги на 1 000 гривень дешевше, ніж компанія “Спецбуд-Плюс”.

Обидві компанії, які боролися у фіналі за право реконструювати Шулявський міст, мають стосунок до Микитася, який є відомим столичним забудовником.

Зокрема, офіційним власником “Північно-українського будівельного альянсу” є Андрій Якусевич – помічник нардепа Микитася. Поштова адреса фірми збігається з фактичною адресою компанії “Укрбуд Девелопмент”. Сам Микитась декларував цю фірму в 2017 році.

Переможець тендеру пов’язаний із забудовним бізнесом родини Микитася і фінансовими зв’язками. Так, лише з початку 2017 року “Північно-український будівельний альянс” отримав підрядів від “Укрбуд Девелопменту” та компаній дружини Микитася на 1,3 млрд гривень. Це – близько 60% від усіх її фінансових надходжень.

Своєю чергою, основний конкурент переможця – компанія “Спецбуд-Плюс” – також пов’язана із нардепом грішми. З 2017 року вона отримала понад 1,5 млрд гривень від фірм з орбіти родини Микитасів. А це – 90% від усіх грошових надходжень компанії.

Така пов’язаність переможця тендеру та його єдиного конкурента, за словами експерта з тендерних закупівель Михайла Невдахи, свідчить про можливе порушення законодавства.

Comments

76 Переглядів