На земельні паї потрібно оформити право власності до 1 січня 2025 року – Мін’юст

Згідно з чинним законодавством України, до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї.

Про це повідомила прес-служба Мін’юсту.

Якщо вимога не буде виконана, буде вважатися, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде в комунальну власність територіальної громади.

Щоб зареєструвати право власності на земельний пай, необхідно:

  • звернутися до органів місцевого самоврядування з документом, що засвідчує право на земельну частку (пай), і заявою про виділення землі на місцевості;
  • звернутися в землевпорядну організацію для розробки технічної документації на земельну ділянку;
  • звернутися до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріусу для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку. Для держреєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, і документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

Власник паю може звернутися до суду за визначенням додаткового строку на оформлення права власності. Органам місцевого самоврядування забороняється протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформований з незатребуваних часток, передавати ці паї в приватну власність іншим особам, крім власників.

Comments

1 407 Переглядів