НАЗК обрало собі нового голову

Головою Національного агентства з питань запобігання корупції на 2 роки обрано члена НАЗК Олександра Мангула.

Відповідне рішення було ухвалено на позачерговому засіданні агенції 28 березня.

Заступником Мангула обрали Станіслава Патюка.

Наталія Корчак склала з себе повноваження глави агентства і тепер продовжить діяльність як член НАЗК. Серед досягнень агенції за роки її керівництва Корчак назвала формування антикорупційної політики, державне фінансування партій, запуск реєстру електронних декларацій, підготовка до запуску реєстру корупціонерів. Вона також зазначила, що НАЗК підготувала та передала Кабінету міністрів проект антикорупційної стратегії на наступні 3 роки.

Новопризначений голова Олександр Мангул народився 24 липня 1976 року у місті Кам’янка-Дніпровська Запорізької області. Виріс у Мелітополі. Він є сином місцевого мера (1990-1998 років) Анатолія Мангула. У 1999 році закінчив Таврійську державну агротехнічну академію та здобув кваліфікацію економіста. З 2000 по 2013 працював на різних посадах у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва. Займав посади від головного спеціаліста до директора департаменту.

Паралельно з роботою у 2004 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, здобувши кваліфікацію магістра державного управління.

З 2013 року по лютий 2014 року працював заступником Голови правління ПАТ “Лисичанський склозавод “Пролетарій”.

З травня 2015 року по лютий 2018 року обіймав посаду Голови Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області.

Мангул очолював районний осередок партії “Солідарність” під час виборів до місцевої ради. З Петром Порошенком його шляхи перетиналися ще до Революції Гідності. В 2012 році нинішній президент України працював Міністром економічного розвитку та торгівлі. У той же час в міністерстві був Мангул.

Із 17 січня 2018 року розпорядженням Кабміну № 31-р Мангул був призначений членом Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з декларацією за 2017-й рік, в Олександра Мангула є дружина – Вікторія Мулявка, а також син Леонард. Вона, за інформацією ЗМІ, працює помічницею нардепа від БПП Леоніда Козаченка.

Він є співвласником (25%) квартири площею 80,30 му Києві, яку ділить з дочками від минулого шлюбу Анастасією і Вікторією, а також Людмилою Мангул. Також має гараж в столиці. Його дружина Вікторія володіє київською квартирою площею 136,80 мі машиномісцем.

Мангул їздить на автомобілі Фольксваген Туарег 2012 року випуску. Вартість авто, записана в декларації, становить 496 тис. гривень.

На рахунку у банку він має понад 75 тис. гривень. Готівкою зберігає 22 тис. євро та 30 тис. гривень. Ще $47 тис. належать його дружині. В Мелітопольській РДА він заробив 207 219 гривень, а також 728 грн за викладацьку діяльність в Таврійському державному агротехнологічному університеті. Його дружина Вікторія заробила 30 912 гривень.

Comments

270 Переглядів