НАЗК розпочинає новий “день сурка” в своїй роботі

У середу, 28 березня, на позачерговому засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції обиратимуть нового голову НАЗК.

Як інформує прес-центр відомства, початок засідання призначено на 14:00.

Нового голову НАЗК обиратимуть серед нинішніх членів агентства.

Як відомо, термін повноважень голови НАЗК Наталії Корчак закінчується 28 березня. Згідно із законодавством, голова Агентства обирається серед членів антикорупційного агенства лише на один термін і не може претендувати на посаду головуючого повторно. Проте після переобрання його членство в агенстві залишається не змінним.

Між тим напередодні у Єврокомісії розкритикували роботу Національного агентства з питань запобігання корупції, зазначивши, що антикорупційний орган не виконує рекомендацій для підвищення ефективності перевірки електронних декларацій.

НАЗК було надано 19 рекомендацій, які повинні були вирішити проблеми у роботі Агентства, заявив лідер групи підтримки України з питань юстиції та внутрішніх справ Єврокомісії Франк Поль у Брюсселі в ході круглого столу.

Він зазначив, що антикорупційний орган до сих пір не задіяв у своїй роботі більшість з наданих рекомендацій.

У свою чергу директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що НАЗК блокує процес розслідування можливих порушень у електронних деклараціях державних чиновників. Він додав, що Агентство взагалі заборонило НАБУ розпочинати розслідування щодо підозрюваного у корупції без їхнього висновку щодо його декларації.

За данними  «Ні корупції!»,  до реєстру НАЗК в 2016 році було подано 1 357 733 декларацій та в 2017 ріці (станом на 16 березня 2018 року) 595 532 деклараціїй. При цьому у 2017 році було здійснено повну перевірку 143 декларацій, а цього року перевірили – 77.

Comments

278 Переглядів