Основні проблеми України: корупція та недовіра між громадськістю та владою

Posted by

11 грудня один з найбільш авторитетних аналітичних центрів Великої Британії та світу – Королівський інститут міжнародних відносин (Chatham House) – презентував у Києві звіт «Боротьба за Україну» («The Struggle for Ukraine»).

Як зазначають автори, його метою стали не лише аналіз розвитку України, з часів Євромайдану та перспективи її подальшого розвитку, а й донесення до Заходу об’єктивної та правдивої інформації про ситуацію в Україні.

Після публічних презентацій в Британії, Берліні та Брюcселі, звіт було продемонстровано українським дипломатам та медійникам в Київі . А вже з наступного року, планується презентація цього міжнародного дослідження в Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі.

Основні сфери аналізу фахівців: безпека та оборона, економічні реформи, демократична консолідація, європейська інтеграція, , громадянське суспільство, антикорупційні реформи.

Експерти Chatham House відзначили деякі просування України у проведені реформ, розвитку громадського суспільства, боротьбі з корупцією, хоча говорити про істотні та незворотні демократичні змін поки що не доводиться.

“Усі сім авторів цього звіту дійшли висновку, що поки що вони не можуть з певністю сказати, що реформи пройшли точку неповернення. Ключова теза, яку ми підкреслюємо сьогодні, – що зовнішній світ хоче побачити прогрес України. Одна з ключових сфер – заходи із запобігання корупції”, – наголосила одна з експертів Дженет Гунн.

В свою чергу, інший представник британського аналітичного центру, координатор українського напрямку Орися Луцевич відзначила численні проблеми в громадському секторі України, який після Євромайдану став рушієм змін, але так і не набув достатнього представництва в органах влади. Хоча й громадський сектор в нашій країні є достатньо розвинутим (подекуди більш, ніж в європейських країнах), між ним і владою все ще лишається велика недовіра та дискомунікація. Організації не вірять, що уряд готовий до співпраці з ними. Натомість багато урядових рішень ухвалюються за «закритими дверима».

“Ми повинні більше комунікувати з громадянами, саме вони є джерелом демократії”, – підкреслила Орися Луцевич.