Проблема з питною водою в Розівці

Posted by

З початком  весняно-літнього періоду в селищі Розівка виникла не просто нестача води, а надзвичайна ситуація з водопостачанням питної води.

Так станом на 6 червня щонайменше на половині вулиць районного центру водопостачання відсутнє або  з’являється на декілька годин на протязі доби. А саме в зону обмеженого водопостачання потрапляють не тільки житлові будинки,  по вулиці Центральній, Шкільній, Механізаторів, Новобудови, Заводській, Південній, Українській, Мічуріна, Гагаріна та інших, а і Розівська ЗОШ №1. Така ж ситуація і на території Розівської дослідної станції.

[print_gllr id=2633]

Тож мешканці роблять запаси у відрах та бутлях, водночас оббивають пороги кабінетів чиновників. Але замість поновлення водопостачання отримують лише обіцянки.

Ми зателефонували до приймальні начальника Розівського цеху КП “Облводоканал” і попросили коментар з приводу критичної ситуації.

Нам повідомили що норми подачі води в порівнянні з зимовим періодом лімітовані  і залишились не змінними, а вода до кінцевих споживачів «не доходить» через занадто низький тиск в мережі,  що виникає внаслідок масовий поливів присадибних ділянок. Проте чи йде такий полив через лічильники, чи з використанням так званих незаконних «врізок», чи був змінений тариф водоканалу для споживачів, які не мають приладів обліку води – нам не відповіли. Стосовно забезпечення населення  підвізною питною водою у разі виникнення надзвичайних ситуацій, зі сторони органів місцевого самоврядування спільно з підприємствами питного водопостачання – «взагалі вперше чують».

Між іншим виникає логічне питання «Чи не повинні норми подачі води з настанням поливального сезону бути збільшеними»? Напевно що, так.

Можна впевнено стверджувати – через те що вода відсутня більшу кількість часу, погіршується не тільки її якість, це також викликає псування водогонів в цілому. Тобто порожні труби ржавіють, а потім коли йде подача води, вся ця гидота змивається і потрапляє через крани до споживачів.

В свою чергу, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством. При цьому статтею 8 вказаного Закону визначено обов’язок виконавця/виробника проводити перерахунок розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі перерви в їх наданні, ненаданні або наданні не в повному обсязі у порядку.

Зазначимо що навесні цього року начальник Розівського цеху Віктор Новоселецький, пішов з посади.

ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «НОВІ ЛЮДИ»