Публікації і громадський тиск змусили звернути увагу на проблему водопостачання

25 червня – ініціативною групою мешканців селища Розівка, було направлено колективну скаргу до відповідних органів, з метою відновлення своїх законних прав на забезпечення питною водою та водопостачання в цілому.

Про що “Нові люди” повідомляли в одному з попередніх матеріалів.

Після звернення громадян, на відповідних сесіях сільскої та районної ради було розглянуто питання водопостачання в смт. Розівка.

Так у відповідях на запит (див. нижче) зазначається, що цьогорічні проблеми з водопостачанням виникли внаслідок збільшення потреб населення у використанні води в літній період та масовому поливу присадибних ділянок.

Тоді як технічні ресурси водопостачальної станції та водогонів взагалі є обмеженими, що унеможливлює забезпечення водою всіх споживачів, кількість яких з кожним роком збільшується.

Логічним було б поставити запитання:

“При збільшенні кількості абонентів, чи не потрібно заздалегіть проводити інвентаризацію та змінювати потужності станцій, насосів, водогонів тощо”?

В свою чергу Розівська районна рада має намір звернутися до Запорізької облради, стосовно виділення коштів на переоснащення насосної станції та придбання додаткової ємності.

Коли як Розівська селищна рада пропонує створювати так звані “робочі групи” для переконання громадян не використовувати центральне водопостачання для зрошення присадибних ділянок, та має напір обмежити або повністю заборонити зрошення в певний період часу.

Чи приведуть такі рішення до позитивних змін покаже час.

Проте варто зазначити що проблема з водопостачанням в весняно-літній період в Розівці триває вже не перший рік і врешті-решт мають зрушитись з місця після звернень громадян, котрим набридло замовчувати порушення їх законних прав, публікацій та моніторингів.

Стосовно права громадян, та алгоритму дій при перерахунках оплати за воду при наданні послуг неналежної якості читайте в  матеріалі “Що робити, якщо якість водопостачання незадовільна” .

  • відповідь Розівського ЕЦВ “Облвлодоканал”

  • відповідь Розівської селищної ради

  • відповідь Розівської районної ради

 

Comments

870 Переглядів