Суд відмовив поліції в подальшій перевірці підприємств пов’язаних з видобутком питної води

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя ухвалою від 7 лютого 2019 відмовив у клопотанні слідчого Головного управління Національної поліції в Запорізькій області  у проведенні комплексної перевірки підприємств пов’язаних з видобутком питних підземних вод.

Згідно з матеріалами справи, до поліції надійшли дані від Служби безпеки  України, що різні підприємства, протягом тривалого часу здійснювали  видобуток води без відповідних дозвільних документів.

З огляду на це, слідчі в червні 2018 року відкрили кримінальне провадження №12018080000000178, за ознаками зловживання владою чи службовим становищем та порушенням правил охорони або використання надр (передбачених ч.2 ст. 240, ч.2 ст. 364 КК України).

На останньому засіданні, а саме 7 лютого 2019 р., слідчими було подане клопотання про проведення комплексної перевірки установ та організацій, з залучення спеціалістів Державної екологічної інспекції, в зв’язку з об’єктивним позбавленням сторони обвинувачення можливості іншим чином зібрати належні докази, розрахувати суму матеріальних збитків і отримати матеріали, котрі в подальшому будуть використані при проведенні судової економічної експертизи, тобто отримати докази злочинної діяльності винних осіб.

На що суд не дав дозвіл обґрунтувавши тим, що у  матеріалах слідства не доведена необхідність призначення перевірки на підставі ухвали слідчого судді, оскільки «кримінально-процесуальним законодавством України не передбачено, що саме слідчим суддею розглядаються клопотання про призначення перевірок».

Варто зазначити, що одним з підприємств які фігурують у цій справі є  комунальне підприємство “Облводоканал” Запорізької обласної ради.

В свою чергу до складу структурних підрозділів КП “Облводоканал” входить Розівський експлуатаційний цех водопостачання (РЕЦВ), котрий обслуговує та веде технічний нагляд за насосною станцією та видобутком води зі свердловини, розташованій в селищі Святотроїцьке Розівського району.

Між іншим нами отримано фото звіт працівників Розівського ЕЦВ, датований вереснем 2015 року, як свідчення несанкціонованого виробництва фасованої питної води на території тієї ж насосної станції в селищі Святотроїцьке.

Варто привернути увагу що керівником Розівського експлуатаційного цеху водопостачання в 2015 році  був Володимир Ревут, якого вже в травні 2016 призначено керівником Розівської райдержадміністрації.

 

Comments

884 Переглядів