В Україні почав діяти Закон про обов’язкову відеофіксацію під час проведення обшуків

Норма про обов’язкову відеофіксації правоохоронцями обшуків вступила в силу.

Відповідний закон був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” 6 грудня, вступив в силу.

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу і встановлює, що під час судового розгляду і в ході досудового розслідування забезпечується повне автоматичне фіксування судового засідання і процесуальних дій за допомогою звуко- і відеозаписувальних технічних засобів.

Фіксація судового засідання може не вестися тільки в разі, якщо розглядається питання проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Крім того, встановлено, що при проведенні обшуку житла або іншого приміщення повинен обов’язково бути присутнім адвокат.

Всі докази, отримані правоохоронцями з порушенням цих норм, будуть визнані неприпустимими в суді.

Також вводиться заборона на тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних телефонів, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, яка на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об’єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення або є засобом або знаряддям його здійснення.

Вони можуть бути вилучені і в ситуації, коли доступ до них обмежується їх власником.

Встановлено, що Кабінет Міністрів з метою узагальнення відомостей про порушення прав або законних інтересів осіб правоохоронними органами утворює комісію з представників органів державної влади, правозахисних організацій і громадських об’єднань, установ та організацій у сфері захисту підприємницької діяльності та визначає порядок її роботи.

Норма про обов’язкову відеофіксації судових засідань вступить в силу з 1 січня 2019 року.

Comments

193 Переглядів