“Внутрішній ворог України” – звіт Гельсінської комісії США

У звіті Гельсінської комісії США (Комісії з безпеки і співробітництва в Європі) йдеться про те, що “корупція не дозволяє Україні стати повноцінною процвітаючою демократією і заважає їй боротись проти порушень Росії”.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Дослідники вбачають причину вкоріненої корупції в олігархічній моделі управління.

“Олігархи захопили державу Україна, витіснивши некорумповані політичні партії і змагаючись один з одним, щоб вкрасти українські багатства”, – йдеться у короткому викладі звіту.

Саме олігархи, побоюючись втратити вплив і доступ до ресурсів, створюють основний опір реформам.

Незважаючи на прогрес в подоланні корупції в таких сферах як енергетика, фінансовий сектор та економічне управління, прогрес все ще не є достатнім. Зокрема, гальмується судова реформа.

“Україна має якомога швидше створити антикорупційний суд – фінальний елемент структури боротьби з корупцією”, – зазначають дослідники.

“Перетворити олігархів з “придворних” на “бізнесменів” можна лише за допомогою потужного громадянського суспільства.

“Надзвичайно важливо засуджувати будь-яку спробу обмежити чи завдати шкоду громадянському суспільству”, – зазначається в звіті.

Гельсінська комісія наголошує на складнощах у подоланні олігархічної моделі, через те, що вона створювалась з часів початку здобуття Україною незалежності через дві причини:

  • Обмежена лібералізація економіки на початку незалежності
  • Маніпуляції з ціною на газ, які дозволили олігархам накопичити статки, а Росії – десятиріччями впливати на українську політику.

Комісія закликає міжнародну спільноту підтримувати Україну в боротьбі проти корупції, яка може бути довготривалою через вкоріненість олігархічної моделі.

Comments

залишити коментар

1 043 Переглядів