Воздвиження Хреста Господнього: традиції, прикмети, заборони

27 вересня, 2017 року християни візантійського обряду святкують Воздвиження Чесного Хреста Господнього (в народі – Воздвиження).

Згідно з даними «Вікіпедії», християни візантійського обряду святкують Воздвиження Чесного Хреста Господнього 27 вересня (14 вересня за старим стилем). Це свято належить до 12-ти великих свят Східної Церкви та має один день передпразництва та 7 днів попразництва.

Історики Східної Церкви вважають, що передусім дві події лягли в основу встановлення цього свята: знахідка у 4-му столітті Хреста, на якому розіп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у 7-му столітті.

Саме слово «воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд почитання та прославляння Хреста Господнього.

Щодо знахідки Господнього Хреста, то християнська традиція передала нам кілька різних легенд. Три з них приписують знахідці Хреста св. Гелені (св. Олені), матері імператора Костянтина Великого. Датою знахідки Хреста орієнтовно вважають 326 рік. Історики не мають інформації про воздвиження Хреста Господнього одразу після його знахідки.

У цей день починали садити яблуні та смородину – це можна робити приблизно до середини жовтня.

Селяни займалися заготовками капусти на зиму і часто робили це разом, організовуючи так звані капустяні вечірки. Вважалося, якщо дівчина, збираючись на посиденьки, прочитає спеціальну змову, то зустріне хлопця, якого полюбить.

Цей день має свої важливі заборони:

– треба уникати вживання м’яса, риби, яєць і молочних продуктів;

– не можна сваритися і з’ясовувати відносини з близькими.

– не варто починати нові справи, адже вони можуть закінчитися невдачею.

– в цей день змії шукають місце для сплячки на зиму, тому радять добре замикати двері будинку.

Comments

залишити коментар

684 Переглядів