“Жнива смерті” 1932-33 років

Posted by

Голодомор – страшна сторінка в нашій історії. Настільки страшна, що про неї часто не прийнято говорити. Це те, що хочеться забути. Пам’ять про ті роки глухо відлунює в родинних переказах – іноді занадто глухо. В Україні 25 листопада відзначать 85-ту річницю пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років.

День пам’яті жертв голодоморів відзначають в Україні щорічно у четверту суботу листопада.

Серед мільйонів загиблих були і євреї і поляки і росіяни, але більше 80% з мільйонів, які померли за ці роки, були українці. Саме тому величезна кількість країн світу визнали цю трагедію геноцидом українського народу.

До сих пір точну кількість жертв Голодомору в Україні назвати неможливо, так як всі документи або знищені, або ж сфальсифіковані. Зараз в працях істориків цифри різні: від 4 до 8 мільйонів. Однак в таких випадках зазвичай враховують тих, хто міг народитися в цій час, а значить кількість жертв Голодомору в Україні сягає 12 мільйонів.

Однак більшість фахівців сьогодні сходяться на думці, що прямих жертв було близько 3-3,5 млн.

За підрахунками Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, їх було 3,2 млн, а в рішенні Київського апеляційного суду щодо винуватців Голодомору вказано число 3,9 млн.

У січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав сімох радянських керівників винуватцями організації геноциду українців.

Голодомор 1932-1933 рр. в Україні визнано геноцидом українського народу на парламентському рівні 14 країн світу: Грузії, Еквадору, Естонії, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Парагваю, Перу, Польщі та Угорщини.

Також на парламентському і регіональному рівнях Голодомор визнали як геноцид в Австралії, Канаді та Португалії, повідомили в прес-службі МЗС України.

Крім того, на регіональному (муніципальному) рівні відповідні рішення прийняли в Аргентині, Бразилії, Великобританії, Іспанії, Італії та США.

На даний момент статистика свідчить, що близько 60% українців впевнені, що події 1932-33 років були саме геноцидом.

Leave a Reply