27 травня: це цікаво знати

Posted by

У народі 27 травня очікували як закінчення будь-яких холодів: «На Сидора (Ісидора) відійдуть усі сивери (холода)». Але якщо день видавався все-таки холодним, то варто було очікувати такого ж літа: «На Сидора сиверко (північний вітер), і все літо таке».

Зазвичай у цей день починали сіяли льон, висаджували огірки у відкритий ґрунт. Селяни звертали увагу на погоду: якщо день ясний і сонячний, значить буде хороший урожай огірків.

За церковним календарем 27 травня вшановують мученика Ісидора. Він народився у III столітті в Олександрії. Пізніше переїхав на острів Хіос. Служив в полку Римської імперії. Як істинний християнин, був лагідним чоловіком і вів благочестивий спосіб життя. За наказом імператора Декія православних людей змушували поклонятися язичницьким божествам. Ісидор уникав подібних дій, і на нього донесли воєначальникові Нумерію. Його заарештували та катували. Під час тортур Ісидор радісно прославляв Ісуса. Розгніваний воєначальник наказав відрізати йому язика. Але він продовжував так же виразно вимовляти слова, а Нумерій втратив мову. Після цього Ісидора обезголовили та кинули його тіло за міською стіною. Це трапилося у 251 році. Останки мученика таємно поховали християни.

Іменинники 27 травня:
Максим, Микита, Сидір, Леонтій.

27 травня народились:

1859 – Панас Саксаганський – український актор і режисер, театральний діяч, засновник Народного театру в Києві; брат Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського й Марії Садовської-Барілотті.

1907 – Іван Басс – український літературознавець.

1929 – Роман Іваничук – український письменник. Герой України. Автор романів «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Мальви» та ін. Лауреат Шевченківської премії.

1978 – Костянтин Могилко – військовий льотчик, підполковник ЗСУ. Відмовившись від катапультації, загинув, щоб відвести свій літак-розвідник Ан-30Б за межі м. Слов’янськ. Герой України.

Події 27 травня:

1753 – завершене будівництво Андріївської церкви в Києві.

1821 – заснована Миколаївська астрономічна обсерваторія.

1895 – англійський винахідник Бірт Акрес запатентував кінопроектор.

1900 – на парламентських виборах у Бельгії вперше у світі була випробувана система пропорційного представництва.

1916 – президент США Вудро Вільсон закликав після Першої світової війни створити Лігу Націй.

1921 – Афганістан оголосив про свою незалежність.

1926 – в штаті Міссурі споруджено пам’ятник Гекльберрі Фіну й Тому Соєру.

1930 – Річард Дрю запатентував «прозору целофанову липку стрічку» — скотч. Новинку спочатку використовували для захисту скла автомашини під час фарбування кузова.

1933 – відбулася прем’єра мультфільму Волта Діснея «Три поросяти».

1934 – в СРСР введено звання «заслужений майстер спорту».

1937 – у Сан-Франциско урочисто відкрився міст над протокою Золоті Ворота – один із найкрасивіших у світі.

1944 – в Парижі відбулася прем’єра спектаклю Жана-Поля Сартра «Виходу немає»

1950 – теледебют Френка Синатри на каналі «NBC». Він виступав разом з коміком Бобом Гоупом

1973 – СРСР приєднався до Всесвітньої конвенції з авторського права, ухваленої в Женеві 1952 р.

1977 – затвердили останній варіант Державного гімну СРСР, що проіснував до розпаду Союзу (1991).

1988 – в СРСР прийняли закон про кооперацію.

1993 – набрала чинності поправка до Кримінального кодексу РФ, що скасовує кримінальне покарання за добровільні гомосексуальні стосунки між повнолітніми людьми.

1994 – Олександр Солженіцин повернувся в Росію через 20 років після вигнання.

2000 – відновлено Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві.

2002 – музикант Алан Паркер став лицарем і може додавати до свого імені приставку «сер».

2009 – на базі Національного авіаційного університету створено Інститут Аеронавігації.

2015 – прокуратури Швейцарії та США арештували 7 вищих посадовців ФІФА та загалом 14 осіб – по звинуваченню у корупції, рекеті, шахрайстві та відмиванні грошей

Чи знаєте ви, що:

Про грошові забобони

Вважається, що в день зарплати не можна витрачати жодної гривні. Уся сума повинна переночувати вдома.

В Україні гарною прикметою вважалося тримати гроші у руці, коли вперше чуєш голос зозулі. При цьому варто було сказати: «Зозуля кує, в мене гроші є. Нехай так ведуться, щоб не знав, звідки й беруться». Вважалося, що це притягує нові гроші.

У росіян щасливою монетою вважався нерозмінний п’ятак, а в американців – перший зароблений долар. Німці й сьогодні вважають гарною прикметою тримати в кишені або в гаманці зігнуту або продірявлену монету.

У китайців грошовий амулет – три юані, з’єднані через дірочки червоною шовковою стрічечкою. Талісман і гроші варто час від часу ласкаво погладжувати та берегти.

А у Японії вірять, що знайдені гроші – річ небезпечна. Ніхто ніколи не підніме втрачений гаманець (хіба для того, щоб віднести в поліцейський відділок). Японці вважають, що за такий неочікуваний дарунок доля незабаром запитає дуже суворо, забравши щось набагато цінніше.