1 квітня виповнюється 210 років від дня народження великого Миколи Гоголя

Микола Васильович Гоголь народився 20 березня (1 квітня) 1809 в селі Великі Сорочинці (тепер – Миргородського р-ну Полтавської обл.)

25 лютого день народження Лесі Українки

Сьогодні виповнюється 148 років від дня народження геніальної української поетеси та активної громадської діячки Лесі Українки.

21 лютого в Україні відзначається День рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.

24 грудня 1937 року народився В’ячеслав Чорновіл

Він був – справжнім. Це не можна відтренувати, зіграти — бо це єство людини. Шляхетність і природність пана В’ячеслава являла себе у невимушеності спілкування з будь-яким співрозмовником. Дехто часом закидав йому “простоту” і “доступність”, на що він жартівливо відповідав: “Я такий як є, пізно мене перевиховувати!”

295 років тому народився Григорій Сковорода

3 грудня 1772 року в містечку Чорнухи Лубенського полку (нині Полтавська область), у козацькій родині середнього достатку, народився Григорій Сковорода

26 листопада 1925 року народився український художник-шістдесятник Опанас Заливаха

Опанас Заливаха − перший український художник, який у своїй творчості порушив тему Голодомору.

21 червня 1897 року народився Юрій Кондратюк – український геній космонавтики і ракетної техніки

«Трасою Кондратюка» подорожували на Місяць американські космічні кораблі «Аполлон». Йому належать перші винаходи в царині ракетної техніки та розробок космічних польотів.

14 червня 1891 року народився Євген Коновалець

«…уміння ставити вище добро Нації і Організації над свою особу; супроти ворогів — безоглядність; супроти громади —усвідомлення про потребу гідної боротьби за волю. В Організації — щирість, не плазунство, а критика — для добра Організації, а не особистих амбіцій…»