21 червня 1897 року народився Юрій Кондратюк – український геній космонавтики і ракетної техніки

«Трасою Кондратюка» подорожували на Місяць американські космічні кораблі «Аполлон». Йому належать перші винаходи в царині ракетної техніки та розробок космічних польотів.

14 червня 1891 року народився Євген Коновалець

«…уміння ставити вище добро Нації і Організації над свою особу; супроти ворогів — безоглядність; супроти громади —усвідомлення про потребу гідної боротьби за волю. В Організації — щирість, не плазунство, а критика — для добра Організації, а не особистих амбіцій…»

7 червня 1930 року народився український правозахисник Іван Кандиба

Дисидент, політв’язень, борець за права людини і незалежність України, Іван Кандиба довів цілим своїм життям відданість ідеалам свободи людини і нації.

250 років від початку Коліївщини

6 червня 1768р. загін з 70 запорожців та близько 3 тисяч селян під проводом колишнього запорозького козака, послушника Мотронинського монастиря Максима Залізняка, вирушив з урочища Холодний Яр поблизу Чигирина в похід проти польських гнобителів. Почалося велике повстання, котре стало вершиною гайдамацького руху – Коліївщина.

20 травня у 1879 році народився Борис Мартос – Голова Ради міністрів УНР

Борис Миколайович Мартос, видатний український політик і громадський діяч, економіст, кооператор, педагог, — народився у містечку Градизьк на Полтавщині. Походив з давнього козацького роду.

Українські таємниці Другої світової: хто у 1941 році підривав ДніпроГЕС

«Є дві правди. Одна дійсна, реальна правда. Друга – вигадана, неіснуюча, така, якою хотіли б її бачити. Вона вважатиметься за дійсну, а дійсна за ворожий наклеп».

29 квітня 2018 року виповнюється сторіччя від проголошення Української Держави

29 квітня виповнюється 100 років встановлення Гетьманату – Української Держави на чолі з Павлом Скоропадським. Цього дня 1918 року Всеукраїнський з’їзд хліборобів у Києві проголосив Скоропадського гетьманом, Центральну Раду було розігнано.

9 квітня 1879 р. народився Андрій Лівицький

9 квітня 1879 року народився Андрій Миколайович Лівицький — український громадсько-політичний діяч. Міністр закордонних справ Ради народних міністрів УНР, Президент УНР в екзилі (1926–1954)