24 грудня 1937 року народився В’ячеслав Чорновіл

Він був – справжнім. Це не можна відтренувати, зіграти — бо це єство людини. Шляхетність і природність пана В’ячеслава являла себе у невимушеності спілкування з будь-яким співрозмовником. Дехто часом закидав йому “простоту” і “доступність”, на що він жартівливо відповідав: “Я такий як є, пізно мене перевиховувати!”

295 років тому народився Григорій Сковорода

3 грудня 1772 року в містечку Чорнухи Лубенського полку (нині Полтавська область), у козацькій родині середнього достатку, народився Григорій Сковорода

26 листопада 1925 року народився український художник-шістдесятник Опанас Заливаха

Опанас Заливаха − перший український художник, який у своїй творчості порушив тему Голодомору.

21 червня 1897 року народився Юрій Кондратюк – український геній космонавтики і ракетної техніки

«Трасою Кондратюка» подорожували на Місяць американські космічні кораблі «Аполлон». Йому належать перші винаходи в царині ракетної техніки та розробок космічних польотів.

14 червня 1891 року народився Євген Коновалець

«…уміння ставити вище добро Нації і Організації над свою особу; супроти ворогів — безоглядність; супроти громади —усвідомлення про потребу гідної боротьби за волю. В Організації — щирість, не плазунство, а критика — для добра Організації, а не особистих амбіцій…»

7 червня 1930 року народився український правозахисник Іван Кандиба

Дисидент, політв’язень, борець за права людини і незалежність України, Іван Кандиба довів цілим своїм життям відданість ідеалам свободи людини і нації.

250 років від початку Коліївщини

6 червня 1768р. загін з 70 запорожців та близько 3 тисяч селян під проводом колишнього запорозького козака, послушника Мотронинського монастиря Максима Залізняка, вирушив з урочища Холодний Яр поблизу Чигирина в похід проти польських гнобителів. Почалося велике повстання, котре стало вершиною гайдамацького руху – Коліївщина.

20 травня у 1879 році народився Борис Мартос – Голова Ради міністрів УНР

Борис Миколайович Мартос, видатний український політик і громадський діяч, економіст, кооператор, педагог, — народився у містечку Градизьк на Полтавщині. Походив з давнього козацького роду.