27 вересня: це цікаво знати

Posted by

Наші пращури 27 вересня за дохристиянським календарем відзначали свято пасічників, бо цього дня вулики вже готували до зими, а також дивилися: якщо бджоли повністю заліплювали воском вічко, то зима мала бути лютою, а якщо не повністю, то – теплою.

За християнських часів 27 вересня у народі відзначали Здвиження. З цим святом пов’язано багато прикмет і повір’їв. Наприклад, існує легенда, що на Воздвиження здвигається земля з літа на зиму, тобто, закривається. Тому-то все лісове гаддя мусить зійтись на свою останню раду. Люди цього дня не вживали скоромної їжі, не виконували важких робіт, особливо з деревом – не рубали та не кололи дрова та не пиляли дощок. Батьки цього дня не дозволяли дітям ходити до лісу, бо гади всюди повзають і можуть вкусити. А ще старі люди колись казали, що від цього часу наступають холодні дні. Навіть залишилося прислів’я: «Свитку на Здвиження скидай, а кожух одягай».

За церковним календарем 27 вересня православна церква відзначає одне з найбільших християнських свят – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста  Господнього.

Історики християнської церкви сходяться на тому, що запровадженню свята сприяли дві важливі події: віднайдення на Голгофі – місці розп’яття Ісуса Христа – самого хреста, на якому страждав та помер Син Божий, і повернення цього хреста з перської неволі. Саме 27 вересня цариця Олена, яка збирала всі християнські реліквії, звернулася до Патріарха Єрусалимського аби він, для прощення і благословення підняв над народом хрест, окроплений кров’ю Ісуса Христа. І хрест було піднято.

Іменинники 27 вересня:
Калістрат, Іван.

27 вересня народились:

1872 – Григорій Світлицький – український художник, майстер світлових контрастів. Автор картин «Місячна ніч в Україні», «Місячна соната», «Листя шелестить», «Зійшов місяць», «Рідний край».
1875 – Олександр Вербицький – український архітектор, автор проєкт сучасної споруди залізничного вокзалу в місті Києві.
1892 – Микола Надемський – український актор театру та кіно, театральний режисер. Зіграв понад 57 ролей в кіно («Звенигора», «Арсенал», «Земля» та ін.).
1921 – Лев Силенко – філософ, релігійний діяч. Засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Автор книги «Мага Віра» – священної книги РУНВіри.

27 вересня відзначають:

  • Всесвітній день туризму.

Події 27 вересня:

1605 – війська Речі Посполитої розбили шведів під Кірхгольмом.
1781 – на теренах Лівобережної України (колишньої Гетьманщини) влада  Російської імперії утворила Київське, Чернігівське, Новгород-Сіверське намісництва.
1802 – російський імператор Олександр I своїм указом частково відновив у Києві дію Магдебурзького права, скасованого його бабцею Катериною II.
1821 – проголошена незалежність Мексиканської імперії.
1825 – у Великій Британії почався рух першою залізницею – потяг провіз 450 пасажирів зі швидкістю 24 км/годину.
1885 – у Харкові відкритий Південноросійський технологічний інститут – один із перших у Російській імперії вищий технічний навчальний заклад.
1893 – у Джерсі-Сіті почали видавати перший за океаном український друкований орган – газету «Свобода» (найдавніший у світі зі сучасних українських друкованих органів; українська газета з найдовшою історією).
1895 – шведський хімік, інженер і підприємець Альфред Нобель підписав заповіт, за яким його спадщина мала скласти основу фонду для виплати щорічних премій людям, що зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури та загального миру (Нобелівська премія).
1912 – у Києві відкритий стадіон «Спортивне поле» на 3 тисячі осіб.
1920 – Симон Петлюра підписав наказ Головної команди військ УНР про організацію повстання на Правобережній Україні.
1920 – Нестор Махно уклав союз із Червоною Армією.
1937 – в містечку Альбіон (штат Нью-Йорк) відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів.
1939 – німці захопили Варшаву.
1940 – укладений Троїстий (Берлінський) пакт між Третім Рейхом, Королівством Італія та Японською імперією, яким було створено військовий союз, відомий як  «Країни Осі».
1941 – в окупованому нацистами Києві оприлюднено наказ коменданта: всім  євреям з’явитися на збірний пункт у районі Бабиного Яру «для евакуації».
1941 – Сирійська Республіка проголошена незалежною державою.
1946 – ЦК КП(б)У виступив із критикою українського сатиричного часопису  «Перець».
1961 – Сьєрра-Леоне стала сотою державою-членом ООН.
1977 – пущена в дію перша атомна електростанція Української РСР —  Чорнобильська АЕС.
1993 – відкрито Тилявський літературно-меморіальний музей Уласа Самчука на базі Тилявського НВК.
1998 – альбом «This Is My Truth, Tell Me Yours» гурту Manic Street Preachers очолив чарт і став першим релізом музикантів, що підкорив хіт-парад Великої Британії.
1998 – заснована компанія Google.
1998 – на виборах у Німеччині перемогли соціал-демократи на чолі з Ґерхардом Шредером.
2001 – уряд Норвегії заснував міжнародну премію за математичні дослідження  – Абелівську премію.
2002 –  Східний Тимор став членом ООН.
2003 – Україна обмежила імпорт російських сірників.

Чи знаєте ви, що:
Міфи щодо туризму

«У наметі спати холодно, волого і некомфортно». У якісному наметі завжди сухо, а у якісному спальнику завжди тепло.

«Важко готувати їжу на вогні». Якщо нема бажання готувати повноцінний сніданок, то не найгіршим варіантом можуть стати каші та вермішелі швидкого  приготування.

«На природі важко слідкувати за гігієною». Туристи зазвичай ночують біля води, яку якщо є охота (бажання) можна підігріти на вогнищі або на сонці. Нашвидкуруч можна скористатися вологими серветками.

«Спорядження коштує дорого». Йдучи вперше, можна попросити спорядження у друзів, а потім потроху купувати потрібне. До того ж якщо ви ідете у похід зі знайомими, завжди можна знайти у них те, чого не вистачає вам.

«На природі легко захворіти». Практика свідчить, що на природі хворіють рідше, ніж у повсякденному житті, тому що мобілізуються захисні сили організму.