27 червня: це цікаво знати

Posted by

27 червня у народі вшановували Мефодія і підмічали, якщо цього дня піде дощ, то йтиме він сім тижнів. Прогнозувати погоду в цей день могла і риба: якщо вона грає в річці – вночі може бути гроза.

За церковним календарем 27 червня вшановують пам’ять святого пророка Єлисея, який жив у IX до Різдва Христового. Був відомий як учень і слуга пророка Іллі, який був присутній під час його вознесіння на небо. Також говорили про пророцтва Єлисея при всіх чотирьох царів Ізраїлю. Він здійснив велику кількість чудес, зокрема, воскрешав мертвих.

Єлисей народився в родині багатого орача. Одного разу пророк Ілля закликав його до себе і зробив своїм учнем. Після смерті свого вчителя Єлисей сам став пророком і займався цим понад 65 років. Помер пророк Єлисей в глибокій старості, коли йому виповнилося 100 років.

Іменинники 27 червня:
Єлисей, Мефодій, Мстислав, Георгій.

27 червня народились:

1833 – Владіслав Заремба – український композитор, піаніст і педагог. Автор пісень, фортепіанних п’єс (30 вокальних творів на слова Т. Шевченка), збірок музичної літератури для дітей, обробок українських народних пісень («Де ти бродиш, моя доле» та ін.).
1900 – Олександр Сердюк – український актор театру та кіно, режисер, педагог. Найкращі ролі в українському репертуарі – Сава Чалий («Сава Чалий» І.Карпенко-Карий), Мокій («Мина Мазайло» М.Куліш), Командор («Камінний господар» Л.Українка), Богун, Кобза («Богдан Хмельницький, «Загибель ескадри» О.Корнійчука) та ін. Зіграв у кінофільмах «Коліївщина», «Прометей», «Назар Стодоля», «Запорожець за Дунаєм», «Українські мелодії», «Доля Марини».

27 червня відзначають:

  • Всесвітній день рибальства.
  • День мікро-, малих і середніх підприємств.

Події 27 червня:

1663 – у Ніжині відбулася козацька рада (Чорна рада), на якій гетьманом Лівобережної України було обрано Івана Брюховецького.
1709 – під Полтавою зазнали поразки війська шведського короля Карла XII у бою проти російських військ царя Петра I. Це поклало край намаганням гетьмана Івана Мазепи, котрий виступив союзником шведів, відокремити Україну від Росії. Він змушений був шукати захисту в Туреччині і невдовзі помер у селі Варниці біля Бендер.
1871 – ієна стала новою грошовою одиницею Японії.
1905 – почалося збройне повстання моряків на броненосці «Князь Потьомкін Таврійський».
1929 – в нью-йоркських лабораторіях Белла була продемонстрована система передачі повноколірне телезображення.
1931 – у США винахідник Ігор Сікорський отримав патент на винахід першого  вертольота.
1932 – в Сіамі проголошена конституція.
1944 – початок масової депортації болгар, вірмен і греків з Криму в східні райони СРСР.
1954 – почала роботу перша АЕС в Обнінську.
1964 – у Вашингтоні відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку.
1991 – Війною Словенії за незалежність розпочалися Югославські війни.
2001 – у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі Івана Павла II беатифіковані (проголошені блаженними) ряд українських греко-католицьких новомучеників.
2017 – у м. Києві о 8:16 стався теракт. Загинув полковник Максим Шаповал. Також постраждала жінка, що проходила повз.

Чи знаєте ви що:

Ще в часи Аристотеля було відомо, що риби утворюють різні звуки. Люди можуть чути ці звуки навіть без жодних приладів.

Леонардо да Вінчі пропонував слухати «підводні голоси», приклавши вухо до вертикально опущеного у воду весла. Такий же метод винайшли та до цього часу використовують рибаки побережжя Західної Африки.

Риби чудово чують за допомогою вух, розташованих усередині голови, поряд із мозком.

Друга слухова система риб – це органи бічної лінії тіла, що проходять вздовж, з обох боків. Бічна лінія краще вловлює низькі звуки, внутрішнє вухо – високі.

Риби чують лише близько 25% звуків, що йдуть від людини, 20% пташиних «розмов» і майже не сприймають ультразвукові сигнали дельфінів. Але вони можуть повністю оцінити хоровий спів своїх найближчих сусідів – жаб.