2 грудня: це цікаво знати

Posted by

У народі 2 грудня намагалися передбачити погоду на початок літа. А саме: підмічали, якщо на початку зими йде сильний сніг, то початок літа буде дощовим.

За церковним календарем 2 грудня вшановують пророка Авдія. Він є одним з 12 малих пророків. Наші предки вважали його покровителем домашнього вогнища.

Авдій жив в період розпаду Єврейського царства (VI ст. до Різдва Христового) в невеликому селі Вифарам на Єфремовій горі. З дитинства він відрізнявся благочестивістю та вірою в Бога. Навіть коли більша частина ізраїльтян відвернулася від Господа, Авдій стояв на своєму і переховував в себе вдома близько 100 інших християн.

Авдій служив управителем дому у лукавого царя Ахава, який відіслав три військових загони для пошуків пророка Іллі. Один з них очолював Авдій. Дорогою два інших загони були уражені небесним вогнем. Уражений силою Господа Авдій покинув царську службу і став учнем пророка Іллі. Невдовзі у нього самого з’явилася здатність до пророцтва.

Іменинники 2 грудня:
Іларіони, Варлами, Йосипи, Адріани, Філарети.

2 грудня народились:

1853 – Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський), український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
1890 – Олександр Шумський, український політичний діяч. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924 – 1927).

2 грудня відзначають:

  • Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
  • Всесвітній день комп’ютерної грамотності.

Події 2 грудня:

1015 – князь Ярослав Мудрий посів у Києві престол.
1104 – висвячений митрополит Київський Никифор I.
1375 – болгарський монах Кипріян висвячений на митрополита Київського і Литовського.
1697 – у Лондоні відкрито кафедральний собор святого Павла і почалась перша служба.
1804 – Папа Римський Пій VII на урочистій церемонії в соборі Нотр-Дам  проголосив Наполеона Бонапарта Імператором Французьким Наполеоном I.
1805 – під Аустерліцом у Маркграфстві Моравія Наполеон Бонапарт розгромив об’єднану російсько-австрійську армію.
1816 – у Лондоні луддити (борці з верстатами) влаштували масові акти знищення машин і верстатів на підприємствах.
1823 – у посланні до Конгресу президент США Джеймс Монро проголосив принцип політичного невтручання європейських держав у справи Американського континенту («доктрину Монро») – «Америка для американців!».
1848 – 53-річний австрійський цісар Фердинанд I був змушений зректися престолу на користь свого 18-річного племінника Франца Йосифа I.
1852 – президент Французької республіки Луї Наполеон Бонапарт оголосив себе імператором Франції під іменем Наполеон III та заснував Другу французьку імперію.
1863 – завершилося будівництво купола Капітолію у Вашингтоні (США).
1864 – у Херсоні заснували перший у Російській імперії Земський банк взаємного кредиту.
1864 – у Російській імперії проголошено судову реформу: рівність усіх перед законом, незалежність і незмінність суддів, введення суду присяжних для кримінальних злочинів тощо.
1870 – Рим проголошено столицею Королівства Італія.
1896 – у приміщенні Харківського оперного театру) відбувся перший на українських землях публічний кіносеанс.
1901 – американець Кінг К. Жиллетт запатентував безпечну бритву з двостороннім одноразовим лезом – жилетку.
1934 – в СРСР видано офіційну постанову про терор (офіційно — як наслідок вбивства С. Кірова).
1942 – група вчених з університету Чикаго на чолі з Енріко Фермі  продемонструвала керовану ядерну реакцію на першому ядерному реакторі.
1949 – Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції іншими особами (резолюція 317 (IV)). Цей день щороку відзначається як Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
1956 – висадкою з яхти «Гранма» 82-х революціонерів на чолі з Фіделем Кастро  на Кубі розпочалося повстання проти проамериканського режиму Батисти, яке завершилося перемогою після двох років важких боїв.
1960 – на металургійному заводі ім. Леніна в Кривому Розі задули доменну піч «Криворізька-Комсомольська» – тоді найбільшу у світі.
1966 – постановою Ради Міністрів СРСР створено Івано-Франківський інститут нафти та газу.
1969 – між Сієтлом і Нью-Йорком відбувся перший демонстраційний політ реактивного літака Boeing 747, на борту якого перебувала 191 людина.
1971 – утворилася Федерація Об’єднаних Арабських Еміратів (об’єднує 7 князівств).
1975 – проголошено Лаоську Народно-Демократичну Республіку.
1982 – хірурги з університету Юти вперше імплантували постійне штучне  серце пенсіонерові Барні Кларку, з яким той прожив 112 днів.
1983 – на каналі MTV відбулася прем’єра музичного відео під назвою Michael Jackson’s Thriller.
1991 – незалежність України визнали першими Канада і Польща.
1991 – полк зв’язку 13-ї армії (командир — В. Мартиросян) підняв над своїм розташуванням синьо-жовтий прапор.
1998 – колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка заарештовано у Швейцарії за звинуваченням у відмиванні викрадених державних грошей.
1999 – створено Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (з 2009 року установа здобула статус «Національний»).
2001 – одне з найбільших банкрутств у світовій історії: найбільша нафтова корпорація США «Enron» оголосила про своє банкрутство. Розслідування «справи Enron» (топ-менеджери компанії й аудитори займалися приписками) потягло за собою серію корпоративних скандалів у США.
2010 – виконком ФІФА, за попередньою таємною домовленістю (згідно з власним визнанням президента ФІФА З. Блаттера), «проголосував» за надання прав проведення Чемпіонату світу з футболу 2018 Російській Федерації.

Чи знаєте ви, що:

Людина має реліктові органи.

Третя повіка
Саме вона знаходиться у внутрішньому куті ока. Як відомо, це частина, що залишилася від «мигаючої мембрани», що до сьогодні зустрічається у деяких тварин, таких як кури, ящірки та акули.

Волосся на тілі
Близько 3 мільйонів років тому ми були повністю ними вкриті. Але з появою Homo sapiens волосся стало непотрібним.

Синусові пазухи
Єдине, що знають про них медики, так це те, що у нас їх багато. Варіації їх функціонування – від ізолювання очей до зміни тональності нашого голосу.

Аденоїди
Аденоїди «ловлять» бактерії, але також вони схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Найчастіше на собі це відчувають діти. На щастя, з віком вони зменшуються у розмірах, і якщо приносять якісь проблеми, то їх видаляють.

Мигдалини
Також схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Якщо до 30 років вам вдалося їх зберегти, то це майже досягнення.

Куприк
Це кілька зрощених хребців, що залишилися з тих часів, коли у людей були хвости.

Еректор
Коли люди були волохатими, саме завдяки цьому органу волосся ставало дибки. Тепер же, завдяки йому, у нас з’являються мурашки на шкірі.

Зуби мудрості
У давні часи, коли люди споживали м’ясо мамонта і зуби швидко псувалися та випадали, на допомогу приходили зуби мудрості. Сучасні зубні пасти, щітки та нитки зробили їх непотрібними.

Апендицит
Дарвін стверджував, що апендицит брав активну участь у травленні під час перших травоїдних етапів існування людини, однак, після того, як люди стали харчуватися більш легкотравною їжею, необхідність у ньому відпала.